V generálke víťazstvo nad Spišiakmi

Futbalisti michalovského MFK Zemplín absolvovali v sobotu popoludní záverečný zápas zimnej prípravy, v ktorom zdolali jesenného lídra druhej ligy Východ Spišskú Novú Ves 3:1. Najbližší zápas, ale už o majstrovské body, čaká zverencov trénera Vlastimila Petrželu o týždeň v sobotu, ich súperom bude o 14.30 hod. Púchov.

Hostia prekvapili už po necelých troch minútach, po priamom kope z ľavej strany zaletela lopta z kopačky Sedláčka až do michalovskej brány - 0:1. Odpoveď MFK Zemplín prišla o 10 minút, Serečin ideálne uvoľnil Kuncu a ten po obídení brankár skóre vyrovnal - 1:1. V 20. minúte už mohli Michalovce viesť, po faule na Hotteka zahrával pokutový kop Ruskovský, ale brankár Spišiakov jeho strelu kryl. V 35. minúte sa už domáci dočkali, Francúz Zonzon predviedol nádherný moment, keď si pravačkou spracoval center a opačnou nohou z voleja vsietil druhý gól MFK Zemplín - 2:1. Prvý polčas ukončila smoliarske zranenie Kuncu, ktorý musel kvôli boľavému členku odstúpiť z hry.

Aj po prestávke mali domáci navrch, v 63. minúte Serečin mieril z ideálnej príležitosti vedľa, ale o päť minút sa už Jakubčo nemýlil a ľavačkou zvýšil náskok Michaloviec už na 3:1. Štvrťhodinu pred koncom ešte mieril Gamkrelidze hlavou nad bránu a v 83. minúte Jakubčo rovnakým spôsobom trafil do žrde.

Michalovce - Spišská Nová Ves 3:1 (2:1)

Góly: 13. Kunca, 35. Zonzon, 68. Jakubčo - 3. Sedláček. Pred 200 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Bréda (46. Brudňák) - Janek, Trninič, Marcin, Vanák - Ruskovský (46. Knobloch), Zonzon, Hořava (46. Jakubčo), Hottek (46. Wasseem) - Kunca (40. Gamkrelidze), Serečin.

Uverejnené: 26.02.2011 18:14:05