Hc winLand po výbornom výkone zdolal Šaľu

Hádzanári Hc winLand Michalovce si pripísali v prvom kole odvetnej časti dva body, keď po vynikajúcom výkone hlavne v obrane porazili druhý celok tabuľky Šaľu 25:19.

Hc winLand Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 25:19 (10:7)

WinLand : Serečun, Bumbera – Gamrát 8/2, Kysel, Dani, Frajkor 7/1, Regenda 1, Kučera, M.Gargulák, Oblažný, Krajňák 4, Lorinc, Cibere, Pilník 5.

Slovan : Just, Repáň – Roman, Mojzes 4, Horváth 3/1, Kelemen, Šeben, Szalay, Krajčovič 1, Kanás, Matej Fázik 2, Tóth, Vereš 5, Michal Fázik 4.

Vylúčenia : 8/10, Žlté karty : 3/2, 7m hody : 7/3 – 3/1, Rozhodovali : Daňo, Benčo Priebeh : 0:1, 1:2, 3:3, 6:5, 9:6, 10:7, 10:10, 12:12, 15:13, 17:13, 19:16, 25:19.

Zverenci trénera Jana začali zápas proti druhému celku tabuľky, ktorí nastúpil s viacerými hráčmi s extraligovými skúsenosťami (Matej Fázik, Michal Fázik, Mojzes ...) opatrne. V prvom dejstve dominovali hlavne obrany, v desiatej minúte bol stav iba 1:2. Potom však z hráčov winLandu opadol zbytočný rešpekt a pustili sa do súpera. Rozchytal sa brankár Bumbera, ktorý svojím výkonom nakopol spoluhráčov. Gólom Regendu sa v 23. minúte ujali vedenia 8:6 a dvoj až trojgólový náskok si udržiavali až do konca prvého polčasu. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom, ktorí za päť minút zlikvidovali trojgólové manko. WinLand sa strelecky presadil až v deviatej minúte gólom Pilníka. Zdalo sa, že hostia sú na koni a tento zápas nakoniec zvládnu. Hráči winLandu sa však v najvyšší čas zobudili. Pozornou obranou vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré premieňali hlavne Frajkor a Krajňák. Svoje vedenie neustále zvyšovali v 23. minúte viedli už o päť gólov 19:14. Päť až šesť gólové vedenie si udržali až do konca, a tak sa premiéra trénera Pavla Jana vydarila na výbornú.