Fantázia! Iuventa Michalovce po remíze 30:30 vo finále EHF Európskeho pohára!!!

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sú vo finále EHF Európskeho pohára. Zverenky trénera Petra Kostku remizovali v odvetnom súboji na pôde Benfici Lisabon 30:30 a po domácej výhre 30:28 sú vo finále. Ich súperom bude španielske Balonmano Elche. Prvý zápas sa bude hrať v termíne 18.-19 máj, odveta o týždeň neskôr. Dejiská zápasov budú známe budúci týždeň.

Michalovčanky mali fantastický vstup do zápasu. Po dvoch góloch Wollingerovej a jednom Klučkovej viedli v tretej minúte 3:0. Keď Habánková dala v šiestej minúte na 4:1, brala si lavička Benfici oddychový čas. Ten ale rozbehnutú Iuventu nezastavil. Michalovčanky boli v útoku nesmierne efektívne. Po ďalšom góle Habánkovej bolo v ôsmej minúte 7:1! Postupne sa ale do hry dostával aj portugalský majster. Kým ešte v deviatej minúte bolo po góle Kompaniecovej 8:2, o štyri minúty neskôr po presnej strele Angolčanky Alexandry Lutunu Shunu bolo už iba 6:9. Keď domáce hráčky na začiatku šestnástej minúty znížili už na 9:11, oddychovým časom reagovala aj lavička Michaloviec. Ten Kostkove zverenky nakopol, keď v dvadsiatej minúte po presnej strele Popovcovej viedla Iuventa 15:10 a Benfica si brala druhý oddychový čas. Po ňom ešte Iuventa viedla aj 18:12, no záver polčasu patril Portugalčankám, ktorým sa podarilo znížiť na 17:20. Kým začiatok prvého polčasu vyšiel lepšie Michalovčankám, ten druhý lepšie odštartovala Benfica, ktorá za šesť minút zmazala trojgólové manko. Od tohto momentu to bola naháňačka za každým gólom. Iuventa bola v dvojgólovej výhode po domácej výhre, no v priebehu polčasu prišla aj o tu, keď domáci tím viedol v 42.minúte 25:23 a aj v 56.minúte 30:28. Nakoniec ale boli Michalovčanky šťastnejším tímom. Potiahla ich hlavne osemgólová kapitánka Patrícia Wollingeorvá, ktorá znižovala na 28:29 a 29:30. Na konci predposlednej minúty Pejovičová vyrovnala na 30:30 a bolo tak rozhodnuté, o tom, že MŠK Iuventa Michalovce je po 26 rokoch prvým slovenským klubom, ktorý si zahrá pohárové finále.

Benfica Lisabon - MŠK Iuventa Michalovce 30:30 (17:20)
Prvý zápas: 28:30.
Pok. hody: 3/2 - 5/4. Vylúčené: 2 - 7. Rozhodovali: Ruud Geraets a Paul Geraets (obaja Holandsko). Divákov:
BENFICA: Ursa, Ferrarin - Costová, Borščenková 3/2, Unjanque 2, Rodriguesova 2, Pereira, Bolzan e Silva 6, Lage, Oliveira 1, Sequeira 5, Santos Souza, Santos Maria 2, Minciuna 2, Ferreira da Silva, Lutunu Shunu 7.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Radovičová, Dvorščáková, Pejovičová 2, Dorszová, Popovcová 3, Bačenková, Habánková 2, Soskyda, Kohučová, Wollingerová 8, Kowaliková, Kompaniecová 7, Klučková 6/4, Krivokapičová 2.