Hc winLand prehral zápas o bronz, víťazom sa stal rumunský Satu Mare + videá HUDÁK, JANO A BUMBERA

Hádzanári Hc winLand Michalovce podľahli v zápase o tretie miesto na turnaji winLand cup Prešovu 24:32. Víťazom turnaja sa stal rumunský CSM Municipal Satu Mare, ktorý porazil vo finále poľský Przemysl 41:30. Za najlepších hráčov turnaja boli zvolení hráč rumunského klubu Ján Vižbovskij a domáci brankár Martin Bumbera.

Hc winLand Michalovce – Tatran Prešov  24:32  (15:16)

Pok. hody : 6/4 – 4/3, Vylúčenia : 2-3, Žk : 4-4, Čk : 0-1 Drobňák za rečnenie

Rozhodovali : R.Rapač - Vydra

Priebeh : 1:1, 3:3, 7:8, 10:9, 13:14, 15:16, 18:18, 21:21, 21:24, 24:28, 24:30, 24:32

WinLand : Bumbera, Serečun - Kyseľ 1, M.Gargulák, Markuška 1/1, Mandžák 3, Oblažný 1, Pilník 1, Gamrát 9/3, Cibere 8, M.Rapač, Krajňák.

Tatran : Niroda, Molitoris - Bujdoš 8, Marušák 8/1, Briatka 1, Tóth, Drobňák 1, Baňas, Géci 4, Orlovský 1, Durila 4, Mikita 1, Babjak 4/2, Hajov.

Lazaret trénera Pavla Jano sa ešte pred zápasom o konečné tretie miesto rozrástol o Regendu, Lorinca a Kučeru, ktorí nemohli nastúpiť pre chorobu. Aj napriek neúčasti týchto hráčov podali hráči winLandu pokiaľ vládali veľmi dobrý výkon, keď držali takmer počas celého duelu krok s favoritom, ktorý bol posilnený o viacerých hráčov áčka. Na začiatku sa družstvá ťahali o každý gól. Prvý raz na viac ako jeden gól unikol winLand v 18. minúte, keď po góle Kyseľa viedol 10:8. Hostia však rýchlo vyrovnali a gólom Bujdoša vyhrali prvý polčas 16:15. Druhé dejstvo začali lepšie domáci, keď sa dostali po dvoch presných zásahoch Gamráta do vedenia. Od 40. minúty však začali hráči winLandu kondične odpadať, čo sa vzhľadom k tomu, že celý zápas odohrala prakticky základná zostava dalo čakať. Hostia využívali každú jednu chybu Michalovčanov a neustále naťahovali svoje vedenie. Domáci strelili svoj posledný gól v 50. minúte, potom sa už nepresadili ani raz. Aj napriek tejto prehre nezanechal winLand v tomto duely zlý dojem. Absolutórium si zaslúži hlavne Mandžák, ktorý aj napriek zranenému ramenu odohral celý zápas a strelil tri góly. Dobré výkony v tomto duely podali aj Cibere a najlepší brankár na turnaji Bumbera.

Finále : CSM Municipal Satu Mare – Czuvaj Przemysl  41:30 (19:18)

Pok. hody : 1/1 – 4/1, Vylúčenia : 5:2, Žk : 1-1, Čk : 2:0 Surducan tri vylúčenia, Libert za rečnenie

Rozhodovali : Richlavský – V.Cibere

Najviac gólov : Vižbovskij 12, Savloši 8/1, Mateias 6 – Kroczek 6, Stolovskij 5, Clichnierczik 5/1

Finále bolo vyrovnané iba do 40. minúty, potom kvalitnejšie rumunské družstvo zlomilo odpor poľského súpera. Záver bol už len exhibíciou najlepšie tímu na turnaji. Ten nakoniec zvíťazil v súboji o prvé miesto až o 11 gólov 41:30. Strelecky exceloval hlavne strelec 12 gólov Vižbovskij, ktorý bol po zápase vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja.

Poradie : 1. Przemysl 4b, 2. Prešov 2b, 3. Trebišov 0b

5 - 6 miesto : Stalprodukt Bochnia - Slavoj Trebišov  44:21 (25:8)

3 - 4 miesto : Hc winLand Michalovce - Tatran Prešov  24:32 (15:16)

Finále : CSM Municipal Satu Mare - Czuvaj Pryemzsl  41:30 (19:18)

Konečné poradie : 1. CSM Municipal Satu Mare, 2. Czuvaj Przemysl, 3. Tatran Prešov, 4. Hc winLand Michalovce, 5. Stalprodukt Bochnia, 6. Slavoj Trebišov.

Najlepší brankár : Martin Bumbera (Hc winLand Michalovce)

Najlepší hráč : Ján Vižbovskij (CSM Municipal Satu Mare)

Uverejnené: 06.02.2011 18:44:31