MFK Zemplín zdolal MFK Košice!

Futbalisti Michaloviec si počas tejto zimnej prípravy pripísali ďalší cenný skalp, keď v šiestom súboji vyhrali doma nad účastníkom Corgoň ligy MFK Košice 4:2 (3:1). Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa predstavia na svojom umelom trávniku aj v sobotu, o 14.00 hod. hostia Bardejov.

MFK Zemplín začal rozprávkovo, už v 6. minúte Kunca uvoľnil Serečina a ten strelou do prázdnej brány otvoril skóre. V 26. minúte Serečin našiel Ruskovského a ten z prvej pridal druhý gól domácich. Už za pár okamihov unikol znovu Kunca, brankár hostí ho fauloval a z pokutového kopu Ruskovský zvýšil v 28. minúte už na 3:0. V samom závere polčasu korigoval Košičan Škutka gólom na 3:1. Po zmene strán mohli domáci viackrát zvýšiť, Knobloch ani Vanák neskórovali, a tak sa znovu dočkali hostia, ktorí znovu Škutkom v 79. minúte znížili na 3:2. O dve minúty sa znovu radovali aj Michalovce, do listiny strelcov sa zapísal mladučký Žido, ktorý zvýšil na konečných 4:2. V samom závere ešte napálil do spojnice Košičan Kuzma a čistú šancu spálil aj domáci Danko.

Michalovce - Košice 4:2 (3:1)

Góly: 26. a 28. Ruskovský (druhý z 11 m), 6. Serečin, 81. Žido - 45. a 79. Škutka. Pred 100 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Brudňák - Janek, Hruška, Trninič, Vanák - Knobloch (65. Žido), Jakubčo (84. Mižík), Hořava (70. Mihok), Ruskovský (46. Jacko, 80. Danko) - Serečin (46. Špilár), Kunca.