Dukla posledným tímom v play off + videá MACH A FAITH + fotogaléria

Hokejisti HK Dukla Michalovce sa stali ôsmym tímom, ktorý si zabezpečil účasť v play off. Rozhodlo o tom ich pohodlne víťazstvom 7:4 nad Dolným Kubínom a takisto aj prehra Senice 1:8 v Liptovskom Mikuláši. Dukla sa tak po dvoch rokoch opäť predstaví v play off a jej súperom bude víťaz základnej časti Pieštany. Prvé dva duely sa odohrajú v sobotu a nedeľu (28. a 29.) na ľade víťaza základnej časti. Doma sa Dukla predstaví v stredu 2. februára.

HK Dukla Michalovce - MHK Dolný Kubín  7:4  (1:1, 3:2, 3:1)

Góly : 6. Koky (Méry), 29. Koky (Stríž), 32. P.Segľa (Faith, Valečko) pres/1, 37. M.Segľa (Takáč, Kovaľ), 47. Takáč (M.Segľa), 53. Hopkovič (Faith) oslab/1, 55. Faith (Valečko) pres/1 – 20. Bonda (Učník, Sobota), 25. Učník, 40. Rosenberg (Pavlovič), 56. Sobota (Bonda, Učník)

Strely na bránu : 41:18, Vylúčenia : 5:8, Presilovky : 2:1, Oslabenia : 1:0, Rozhodovali : Jakubec (Hanko, Holienka)

HK Dukla : Marton - Valečko, Hopkovič, Štefan, Takáč, Mucha, Škrak, Marinčin, Tirpák - P.Segľa, Cútt, Faith - M.Segľa, Kovaľ, Mach - Stríž, Méry, Koky - Ferenc

MHKDK : Bruncko - Sľuka, Šišmič, Tupý, Danko - Učník, Bonda, Sobota - Rosenberg, Pavlovič, Rechtorík - Dírer, Jonák, Majerík

Dukla nastúpila na duel posledného kola, ktorý mal rozhodnúť či si túto sezónu ešte bez stále zraneného kapitána Regendu, no aj s Juraj Faithom, ktorého odchod do Švédska sa skomplikoval. Hostia pricestovali na zápas iba so štrnástimi korčuliarmi a dokedy vládali boli Michalovčanom vyrovnaným súperom. Skóre otvoril v 6. minúte Koky, no v poslednej minúte úvodnej časti vyrovnal Bonda. Domáce publikum zmrazil na začiatku druhej tretiny bývalý hráč Michaloviec Učník, ktorý ušiel domácim bekom a pohodlne zasunul puk za bezmocného Martona. Dukla zapla na vyššie obrátky na brankára hostí sa dvakrát v priebehu jednej minúty rútili obaja bratia Segľovci, no Bruncko svojich podržal. Prekonať sa ho podarilo až Kokymu v 28. minúte. Hneď nato mal vedúci gól na hokejke P.Segľa, no minul prázdnu bránku. Kapitán domácich si všetko vynahradil o niekoľko minút, keď sa v presilovej hre presadil po nezištnej prihrávke Faitha. V 37. minúte zabezpečil Dukle dvojgólové vedenie M.Segľa, no pätnásť sekúnd pred koncom sa presadil Rosenberg a opäť to bolo iba o gól. Záverečnú časť začala Dukla náporom no Cúttovi ani Faithovi nebolo dopriate prekonať Bruncka v bráne hostí. Gólovo sa presadil až obranca Takáč, ktorý vymietol ľavý horný roh kubínskej bránky. Dukla sa ešte do konca zápasu presadila dvakrát, keď si góly pripísali obranca Hopkovič a Juraj Faith. Skóre duelu na 7:4 uzavrel z presilovej hry Sobota. Dukla si tak týmto víťazstvom zabezpečila postup do play off, kde sa stretne s víťazom základnej časti Piešťanmi. Či už doňho postúpila zaslúžene, alebo nie, to už nie je podstatné. Prvé dva duely sa uskutočnia v sobotu a nedeľu na západe Slovenska, doma sa Dukla predstaví v stredu 2. februára.

Uverejnené: 25.01.2011 20:33:17