MFK Zemplín s Trebišovom bez gólov

Futbalisti Michaloviec odohrali v sobotu popoludní druhé prípravné stretnutie počas tejto zimy a ani na druhý pokus sa im nepodarilo skórovať do siete súpera. Po prehre 0:3 spred týždňa v Prešove s tamojším Tatranom tentoraz doma remizovali 0:0 s druholigovým Trebišovom. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu v pondelok odchádzajú na krátke sústredenie do Smoleníc, v rámci ktorého ich čakajú dva zápasy s účastníkmi Corgoň ligy, Trnavou a Ružomberkom.

Oproti súboju s Prešovom sa už v michalovskom drese neobjavila šestica hráčov, okrem zraneného stopéra Mujkoša to boli Srbi Popovič a Sekulič, slovenský brankár Brauneis, český obranca Krejčíř a senegalský stredopoliar Diop, ktorých vedenie klubu poslalo domov. Naopak, objavili sa dve nové tváre, gruzínsky navrátilec Irakli Liluašvili a srbský stopér Aleksandar Trninič. Tieto manévre v zostave sa podpísali aj pod michalovský herný prejav, ktorý bol aj kvôli tvrdej zimnej príprave dosť kŕčovitý. V prvom polčase sa do prvej vážnejšej šance dostal po polhodine hry Kunca, avšak jeho dobrú strelu brankár Sudimák zmaril. Druhú možnosť znamenala krátko pred záverom prvého polčasu prudká strela Serečina, ktorá však mierila tesne vedľa. Po prestávke došlo v tíme domácich k viacerým striedaniam, Michalovce síce opticky tlačili, ale keďže si vážnejšiu možnosť na skórovanie nevypracovali, skončil súboj bezgólovou remízou.

Michalovce - Trebišov 0:0

Pred 200 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Bréda (46. Brudňák) - Janek, Mižík, Trninič, Vanák (46. Čerňan) - Ruskovský (70. Kunca), Zonzon, Jakubčo (46. Waseem), Seman (46. Liluašvili) - Kunca (46. M. Bernardo), Serečin (46. Ziemba).