Po prehre 22:23 Iuventa Michalovce bez titulu

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda sa stali majsterkami Slovenska. DAC rozhodol o svojom historicky prvom titule v rozhodujúcom treťom finálovom zápase, v ktorom zdolal MŠK Iuventa Michalovce po tesnom priebehu 23:22.

Rozhodujúci finálový duel začala lepšie domáca Dunajská Streda. Iuventa síce Klučkovou dokázala vyrovnať na 1:1 i 2:2, po následnej šnúre troch gólov viedol DAC v deviatej minúte 5:2. Následne síce Borysevyčová znížila, DAC ale kontroval znova dvoma gólmi v rade a v trinástej minúte vyhrával už 7:3. Postupne sa ale karta začala obracať. Kým ešte v osemnástej minúte bolo 8:5, po šnúre štyroch gólov sa Michalovčanky ujali v 23. minúte po prvýkrát v zápase vedenia (8:9). DAC opäť strhol vedenie na svoju stranu, po ďalších dvoch góloch v rade vyhrával dve minúty pred koncom 13:11, Klučková s Wollingerovou ale zrovnali polčasové skóre na 13:13. Aj v druhom dejstve sa hrala zaujímavá a hlavne dramatická hádzaná. Michalovčanky viedli po góloch Klučkovej 14:13 i 15:14, po góle Réky Bizikovej ale bol vo vedení v 40. minúte DAC. Klučková dvoma gólmi v rade strhla vedenie na stranu Michaloviec, tie ale následne desať minút nestrelili gól a Dunajská Streda tak šnúrou piatich gólov otočia na 21:17. Iuventa síce po následnom oddychovom čase znížila na 19:21, no do zápasu sa už nevrátila. Blízko bola v 57.minúte, kedy faulovaná Popovcová znížila na 21:22, vylúčenie ale nepochopiteľne neprišlo a v plnom počte hrajúcu Dunajskú Stredu už diváci dotlačili k historickému titulu.

HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce 23:22 (13:13)
Konečný stav série: 2:1.
Pok. hody: 5/3 - 2/2. Vylúčené: 2 - 6. Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov:
HC DAC: Magera, Demeter - Pénzeš, Kovács, Gajdóczi, Costa 1, Juhošová 3, Mészároš, Desortová 7, Némethová, Pastroková 1, Sáriová 1/1, Hornyák, R. Biziková 6/3, Eloová 4.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Tomovčíková - Dvorščáková, Polievková, Štefaniková 1, Dmytrenková 1, Popovcová 4, Soskyda 1, Kohučová, Borysevyčová 1, Wollingerová 4, Radovičová, Kompaniecová 2, Klučková 8/2.