Orli začali nadstavbovú časť dvoma prehrami

Basketbalistom 1. BK Michalovce nevyšiel úvod nadstavbovej časti o postup do extraligy, keď prehrali dva zápasy úvodných kôl na palubovkách súperov. Najprv podľahli ŠK Filozof Bratislave 53:76 a potom aj MŠK Iskra Petržalke 61:72.

Orli nastúpili na zápasy prvých dvoch kôl výrazne oslabení. Chýbali im totiž dvaja kľúčoví hráči Marinko Svitlica a Roman Rakovský. Navyše úplne fit nebol ani tretí hráč základnej zostavy Martin Rakovský. Už beztak úzky káder trénera Rakovského tak dostal ďalšie rany. Treba však povedať, že hráči 1. BK sa ľahko nepoddali a svojim výkonom zanechali výborný dojem. Trénera tímu potešilo to, že do zostavy sa tlačia mladí hráči zo zrušeného juniorského družstva.

ŠK Filozof Bratislava - 1. BK Michalovce  76:53 (32:26)

1. BK : V. Mitterpák 15, Mižák 14, M. Rakovský 9, Maškulík 9, Tebeľák 8, Šimko 1, Vaníček, Mikulský, Šanta, T. Mitterpák

Tento zápas bol od začiatku vyrovnaný, súperi sa ťahali o každú jednu loptu. Vynikali obrany nad útokom. V závere prvej polovice zápasu sa domáci dostali do niekoľko bodového trháku. Do druhého polčasu tak išli so šesť bodovým náskokom. V tretej štvrtine sa však Orli zmobilizovali a vyrovnali výsledok na 49:49. Na začiatku poslednej časti sa ešte dvakrát dostali do vedenia, ale následne im došli sily a skúsenejší súper to využil. Z hráčov 1. BK sa presadzoval hlavne podkošový Tebeľák a dokedy vládal aj zranením limitovaný M. Rakovský. Pochvalu si ešte zaslúži mladík V.Mitterpák.

MŠK Iskra Petržalka - 1. BK Michalovce  72:61 (29:42)

1. BK : V. Mitterpák 24, Šimko 16, Tebeľák 12, M. Rakovský 3, Mižák 2, Maškulík 2, Šanta 2, Mikulský, T. Mitterpák, Vaníček.

Po nešťastnom závere prvého zápasu bolo otázne, ako sa Orli zmobilizujú na duel proti minuloročnému víťazovi 1. ligy. Tí však do zápasu nastúpili absolútne koncentrovane a prvý polčas boli pánmi ihriska. Vynikali hlavne pod košom, kde sa presadzovali Šimko s Tebeľákom, výkonom nezaostal ani V. Mitterpák. Prvú polovicu duelu zvládli Michalovčania vynikajúco a do druhého polčasu išli s trinásť bodovým náskokom (29:42). V druhom dejstve však začali domáci s celoplošnou obranou a tá začali robiť Orlom problémy. Ešte na začiatku poslednej štvrtiny viedli hostia o štyri body no Petržalčania zacítili šancu a po vyfaulovaní Mižáka s Tebeľákom už Michalovčanom došli sily. Domáci sa v 36. minúte ujali po prvýkrát v zápase vedenia, a to už z rúk nepustili. Orlom teda nevyšiel ani jeden zápas úvodného dvojkola nadstavbovej časti. V týchto dueloch ich však zdobila hlavne bojovnosť a nepoddajnosť. Trénera Rakovského potešili hlavne hráči z druhého sledu, ktorí dokázali, že dokážu hrať vyrovnanú partiu s kýmkoľvek. Pre hráčov ako Mikulský, T.Mitterpák, či Vaníček to boli prvé zápasy za mužov a vôbec sa v nich nestratili. Po uzdravení opôr pôjde sila Orlov určite hore.