Štvrtá remíza v rade MFK Zemplín Michalovce

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce sa domáceho víťazstva v roku 2023 nedočkali ani na piaty pokus. V zápase piateho kola nadstavbovej časti najvyššej Fortuna ligy o záchranu totiž remizovali s MFK Skalica 1:1. Je to už ich šiesta remíza z posledných siedmych duelov, štvrtá v rade. Michalovčania síce išli a konci prvého dejstva po góle Peňu do vedenia, v úvode toho druhého sa ale o vyrovnanie postaral Hurtado. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia v Poprade proti Liptovskému Mikulášu.

Na teréne, ktorý poznačil celodenný dážď, sa viac presadzovali hostia, ktorým patrili oba polčasy. Len ich vychýlená koncovka držala Michalovčanov v zápase a v 44.minúte išli dokonca do vedenia, keď sa po individuálnej akcii presadil Peňa. Na začiatku druhého polčasu zaslúžene vyrovnal po rohovom kope Hurtado. Hostia mohli dokonca ísť do vedenia, strela Romana Hašu ale opečiatkovala iba brvno Szárazovej brány.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Skalica 1:1 (1:0)
Góly: 44. Peňa – 50. Hurtado.
Žlté karty: 20. Ceklič, 58. Peňa, 63. Jánošík, 73. Issa – 62. M. Hollý, 90.+ Mášik.
Rozhodovali: Očenáš – Pozor, Hrmo.
Divákov: 437.
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Magda, Ranko, Volanakis – Vaško (7. Ceklič), Qose (76. Shimamura), Njie (76. Begala), Peňa – Jánošík (76. Petrík), Marcin, Kanu (61. Issa).
MFK: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Morong (86. Kousal), M. Hollý (69. Černek), Vlasko (62. Fábry), Mášik, Yao – Haša (86. Medved).