Juniori 1. BK Michalovce si s Prievidzou body podelili

Juniori 1. BK Michalovce odohrali cez víkend posledné dva zápasy pred domácim publikom, keď hostili družstvo MBA Prievidza. Najskôr v dohrávke 1. kola nadstavbovej časti skupiny GOLD o 5. – 8. miesto podľahli súperovi o šesť bodov 77:83, no v sobotu hosťom z hornej Nitry prehru vrátili a poistili si tak výborné piate miesto v tabuľke.

Juniori zakončia svoje účinkovanie v riadnej časti sezóny dvomi zápasmi na palubovkách súperov.  Najprv sa 16. apríla predstavia v Nitre a následne v nedeľu 17. apríla nastúpia proti tímu Serede. Na definitívne potvrdenie piateho miesta pred play-off im stačí jedno víťazstvo, prípadne jedna prehra tímu Serede v dohrávaných dueloch.

Piatkový duel začali Orli sebavedomo a po troch trojkách v úvodných minútach viedli 9:2. Prievidžania sa však dokázali rýchlo otriasť a v šiestej minúte vyrovnali stav na 14:14. V druhej štvrtine získali michalovskí hráči vďaka dvom viacbodovým šnúram výraznejší náskok (41:24), ktorí si dokázali viacmenej udržať až do polčasovej prestávky (52:38). Načatého súpera sa im však nepodarilo zlomiť a naopak v tretej časti hry sa do psychickej pohody čoraz viac dostávali hostia. Domácim basketbalistom naopak dochádzali sily a mali problémy presadiť sa do zónovej obrany súpera. Do poslednej štvrtiny vstupovali Michalovčania so štvorbodovým náskokom, ktorý sa im podarilo zvýšiť v 33. minúte na 71:62. Následne však prišla dvanásťbodová šnúra súpera a Prievidza sa prvýkrát v zápase dostala do vedenia. V posledných minútach to bol nervózny boj o každú loptu, no viac pokoja pri streľbe mali hráči Prievidze.

Do druhého zápasu nastúpilo družstvo Michaloviec už aj s Adamom Bujdošom, ktorý v predchádzajúcom dueli nemohol hrať pre trest. Aj v tomto stretnutí začali domáci lepšie a v prvej štvrtine si po celý čas udržiavali mierny náskok. V úvode druhej časti hry sa zdalo, že po dvoch úspešných trojkách sa Orli bodovo vzdialia (30:23), no vzápätí sa na druhej strane chytil hráč s extraligovými skúsenosťami Gajdoš a Prievidza dokázala stav preklopiť na svoju stranu. Do šatní však šli nakoniec s päťbodovým náskokom Orli (37:32). V tretej štvrtine Michalovčania opäť nepochopiteľne znervózneli a dovolili hosťom na chvíľu prebrať taktovku stretnutia. Nepriaznivý stav 44:49 však dokázali v závere štvrtiny zrovnať a do poslednej časti hry sa išlo za vyrovnaného stavu 51:51. Tentokrát sa však ukázala širšia rotácia Michaloviec a hostia bez vyfaulovaného reprezentačného pivota Teličáka nedokázali účinne brániť.

1.BK Michalovce – MBA Prievidza 77:83 (23:20, 29:18, 11:21, 14:24)
Zostava a body 1. BK: Jasovský 31, Moravec 16, M.Demko 10, Tertinský 9, Serenčko 2 (Pončák 9, Ragan, D. Bujdoš, Uhľár, Štefan, Hajduk)

MBA Prievidza - 1. BK Michalovce 66:80 (19:22, 13:15, 19:14, 15:29)
Zostava a body 1. BK: A. Bujdoš 30, M. Demko 19, Moravec  12, Jasovský 9, Tertinský 0 (Pončák 10, Serenčko 0, Ragan 0, Uhľár, Štefan, D.Bujdoš, Hajduk)