Remíza MFK Zemplín Michalovce s Ružomberkom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v súboji tretieho kola nadstavbovej časti o záchranu s MFK Ružomberok 2:2. O oba michalovské góly sa postaral v druhom polčase striedajúci Lukáš Jánošík. Aj v tíme súpera sme našli dvojgólového strelca, konkrétne Samuela Šefčíka. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa najbližšie predstavia v Trenčíne, doma ich uvidíme opäť v sobotu pätnásteho apríla, kedy privítajú o 18.00 hod. Skalicu.

Michalovčania odštartovali duel aktívnejšie, šance Marcina, Issu a Žofčáka ale gólmi neskončili. Na opačnej strane najskôr pohrozil Madleňák, brankár Száraz sa musel vyznamenať aj pri strele Bobčeka a hlavičke Boďu. Zaujímavý duel pokračoval aj v druhom polčase. Po hodine hry si diváci prvýkrát zakričali gól, keď Magdovu dlhú prihrávku zužitkoval striedajúci Lukáš Jánošík. Hostia vyrovnali o päť minút neskôr a opäť sa o to postaral striedajúci hráč. Samuel Šefčík bol na ihrisku iba minútu a hneď sa presadil. Ten istý hráč skóroval aj v 69. minúte, kedy z priameho kopu strelou na bližšiu žrď nachytal Száraza.  Zemplínčania sa nechceli zmieriť s prehrou. V samom závere sa im podarilo vyrovnať, keď sa presadil takisto dvojgólový Jánošík.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:2 (0:0)
Góly: 60. Jánošík, 90+3. Jánošík – 65. Šefčík, 69. Šefčík.
Žltá karta: 12. Kanu.
Rozhodovali: Očenáš – Roszbeck, Halíček.
Divákov: 481.
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Magda, Marjanovič, Ranko, Volanakis – Qose (85. Slebodník), Njie (76. Begala), Kanu (85. Vaško) – Žofčák (46. Jánošík), Marcin, Adekunle (76. Krivokapić).
MFK: Frühwald – Madleňák, Maslo, Mojžiš, Selecký – Zsigmund, Domonkos (64. Luterán) – Gerec (82. Macejko), Chrien, Boďa (64. Šefčík) – Bobček (90+2. Kelemen).