Druhopolčasový obrat Iuventy v Porube

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom zápase sedemnásteho kola MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba 26:21 a upevnili si tak tretie miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Kostku čaká v nedeľu 26.marca o 16.00 hod. odvetný duel semifinále EHF Európskeho pohára proti tureckému Antalya Konyaalti BSK. Prvý duel na tureckej pôde prehrali 24:31.

Michalovčankám v Ostrave absolútne nevyšiel prvý polčas. Rýchlo síce viedli 2:0, v obrane sa ale veľmi trápili, čo ich súperky využívali na lacné góly. Poruba rýchlo vyrovnala a až do konca prvého polčasu to bola ťahanica o každý jeden gól. Ani jeden tím nenatiahol svoje vedenia na viac ako gól a preto aj polčas skončil takýmto rozdielom. Vyhrala ho Poruba, ktorú sedem sekúnd pred koncom poslala do vedenia Michaela Konečná. V druhom polčase sa favoritovi konečne podarilo gólovo odtrhnúť. Ešte v 44. minúte bolo síce 16:17, Iuventa ale kontrovala šnúrou štyroch gólov a na začiatku posledne desaťminútovky už vyhrávala 21:16. Toto vedenie si už jej hráčky udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice.

DHC Sokol Poruba – MŠK Iuventa Michalovce 21:26 (15:14)
Pok. hody: 6/5 – 0. Vylúčené: 3:5. Rozhodovali: Bubeníček a Petruška. Divákov:
DHC SOKOL: Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová 2, Ka. Rajová 3, Farářová 7/4, Ritzová, Misková, Vachtarčíková, Prašivková 1, Bestová 1, Konečná 5/1, Hiraldo, Feldmannová, Kavalová 2, Kr. Rajová .
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 1, Polievková 1, Štefaníková 7, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskydová, Kohučová 2, Wollingerová 1, Kompaniecová 7, Klučková 1, Krivokapićová 3.