Sedemgólová prehra michalovskej Iuventy v Turecku

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v prvom semifinálovom zápase EHF Európskeho pohára na pôde tureckého Antalya Konyaalti BSK o sedem gólov 24:31. Pred odvetným stretnutím hraným v Chemkostav aréne v nedeľu 26.marca o 16.00 hod.,  ich ešte v utorok čaká dohrávaný súboj MOL ligy na pôde DHC Sokol Poruba (18.30 hod.).

Michalovčanky nezačali ideálne. Súper trestal ich chyby a vo štvrtej minúte viedol 3:0. Postupom času sa ale karta začala obracať. Zemplínčanky kontrovali troma gólmi v rade a v deviatej minúte bolo po presnej strele Dvorščákovej 3:3. Následne ešte Turkyne viedli 4:3, 5:4, 6:5 aj 7:6, Iuventa ale opäť kontrovala troma gólmi a odskočila na 7:9. Na tento stav tréner Antalye reagoval oddychovým časom. Ten Turkyne nabudil, keďže strelili päť gólov v rade a za stavu 9:12 si bral oddychový čas aj tréner Iuventy Peter Kostka. Pre zmenu jeho zverenky oddychový čas nenakopol a domáce hráčky si udržiavali trojgólové vedenie až do 28.minúty (15:12). Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo michalovským krídlam Štefanikovej a Radovičovej, po ktorých góloch Iuventa prehrávala v polčase iba 14:15. V úvode druhého polčasu Wollingerová nepremenila pokutový hod, Kompaniecová ale vyrovnala na 15:15. Turkyne však znova odskočili na tri góly a za stavu 16:19 si bral tréner Michalovčaniek Peter Kostka svoj druhý oddychový čas. Po ňom Premovičová upravila už na 20:16. Michalovčanky síce znížili na 17:20, Antalya ale kontrovala troma gólmi v rade a v 42. minúte viedli 23:17, na čo Kostka reagoval ďalším oddychovým časom. Po ňom sa už ale jeho zverenky do zápasu späť nedostali. Tempo hry diktovali hráčky Antalye, ktoré nakoniec vyhrali o sedem gólov 31:24.

Antalya Konyaalti BSK - MŠK Iuventa Michalovce 31:24 (15:14)
Pok. hody: 2/2 - 2/1. Vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Emil Aghakishi a Ernest Aghakishi (obaja Azerbajdžan).
KONYAALTI BSK: Bediang, Bembeyaz, Immamoglu - Turkyilmaz, Gakidová 6, Akalin, Janeska, Bozdogan 1, Aydemir 1, Sanniková 2, Sahin 6, Premovič 2, Ikhneva 11, Cetin, Magba, Aydin 2.
MŠK IUVENTA: Mendesová, Jablonská - Hansdottir, Dvorščáková 3, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskyda, Kohučová 1, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 3, Klučková 1, Krivokapič 3.