Michalovskí juniori s výhrou i prehrou

Nadstavbovú časť juniorskej basketbalovej súťaže skupiny GOLD o 5. – 8. miesto začali hráči 1. BK Michalovce v domácom prostredí. V sobotu v dramatickom zápase dosiahli dôležité víťazstvo nad Sereďou, v nedeľu však v oslabenej zostave tesne podľahli Nitre.  O dva týždne sa juniori opäť predstavia na domácej palubovke, keď po dohode s MBA Prievidza sa oba stretnutia s týmto súperom odohrajú v Michalovciach. Najprv v piatok 24.3. o 17.30 hod. a následne 25.3. v sobotu o 9.45 hod.

V sobotňajšom zápase začali michalovskí juniori dobre a po úvodných minútach viedli aj vďaka trom úspešným trojkám už 11:0. Hostia zo Serede sa však nevzdali a aj vďaka agresívnej hre v obrane sa do zápasu rýchlo vrátili, a dokonca v závere I. štvrtiny už viedli 21:18. V druhej štvrtine videli diváci kvalitné výkony u hráčov oboch tímov a aj skóre sa prelievalo zo strany na stranu. Do šatní šli nakoniec s náskokom jedného koša hostia. Po prestávke sa Michalovčanom podarilo nájsť recept na variabilnú obranu v podaní súpera a v 25. minúte odskočili na rozdiel ôsmich bodov (54:46). Načatého súpera sa im podarilo ešte viac frustrovať dvomi viacbodovými šnúrami a do poslednej štvrtiny tak šli s výraznejším 14-boodvým náskokom. Frustráciu hostí ešte zvýšil vynútený odchod ich najlepšieho strelca Rumpíka (po piatom faule), a tak michalovský tím svoj náskok ešte zvyšoval. Škvrnou zápasu bolo iba vylúčenie dvojice A. Bujdoš – M. Kapustík po vzájomnej roztržke.

Do druhého zápasu nastúpili Orli bez dvoch hráčov základnej zostavy (A. Bujdoš - dištanc, Demko - zranenie), no aj tak boli miernym favoritom. Po vyrovnanom úvode získali mierny náskok až na konci I. štvrtiny po dvoch úspešných trojkách Jasovského (21:16). V druhej časti hry sa domácemu tímu podarilo odskočiť aj na rozdiel desiatich bodov (38:28), no Nitrania dokázali ešte pred prestávkou skorigovať na 38:32. V tretej štvrtine Michalovčania znervózneli, nedokázali sa presadiť proti zónovej obrane súpera a dovolili hosťom vyrovnať. V záverečnom dejstve diváci videli bojovný výkon z oboch strán, no tentoraz náskok súpera doháňali michalovskí hráči. V dramatickej koncovke domáci za stavu 62:68 vďaka dvom trojkám Tertinského vyrovnali a v posledných sekundách mohli streliť aj víťazný kôš, no šťastena sa priklonila na stranu Nitry, ktorá dve sekundy pred koncom rozhodla o tesnom víťazstve.

1.BK MICHALOVCE - BK Lokomotíva Sereď 96:65 (38:40)
Zostava a body 1. BK: A. Bujdoš 20, M. Demko 16, Jasovský 22, Serenčko 2, Tertinský 2 (Pončák 22, Moravec 12, Ragan, Uhľár, Štefan D. Bujdoš)

1.BK MICHALOVCE - BKM SPU Nitra 68:70 (38:32)
Zostava a body 1. BK: Jasovský 26, Moravec  13, Serenčko 2, Tertinský 10, Pončák 8, (Ragan, Uhľár, Štefan D. Bujdoš 9)