Michalovčania dobyli hrad Matúša Čáka, rozhodne sa v utorok na Zemplíne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali vo štvrtom zápase kvalifikácie o predkolo play-off najvyššej Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 3:2 a vyrovnali tak stav série na 2:2. O postupujúcom sa tak rozhodne v utorok od 18.00 hod. na michalovskom ľade.

Michalovčania mali výborný štart do zápasu. V úvode prečkali mierny tlak domácich a potom v presilovke Žitným udreli – 0:1. Aj v ďalších minútach mali viac z hry. Domácich nepúšťali do šancí a svoje chladnokrvne premieňali. Na 2:0 zvýšil v hre štyroch proti štyrom Vadim Pereskokov. Druhá tretina bola zase lepšia zo strany Trenčína. Ten sa dostal do hry pri vylúčení Osburna, ktorého faul potrestal Jan Dalecký. Následne rozhodcovia neuznali pre ofsajd gól Osburna a v presilovke po faule Vašaša vyrovnal Andrej Šťastný. Tretia časť priniesla zaujímavý hokej so šťastným koncom pre Michalovce. Tie poslal v presilovke do vedenia Matúš Paločko a keď sa hostia ubránili ďalšej presilovke a aj power-play, vyrovnali stav série a o postupujúcom sa rozhodne v utorok v Michalovciach.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:2.
Góly:25. Dalecký (Čacho, Valach) pres/1, 31. Šťastný (Pietroniro, Sojčík) pres/1 – 9. Žitný (Osburn, Puliš) pres/1, 12. Pereskokov (Glazkov, Suja), 51. Paločko (Buc, Puliš) pres/1.
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Stanzel. Divákov: 5122.
HK DUKLA: Lacouvée - Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Kupec - Valach, Čacho, Petráš - Krajčovič, Dalecký, Thelin - Hudec, Sojčík, A. Šťastný - Jakubec, Jurík, Sloboda - Stahoň.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Michalčin, Mihalik, Osburn, Bazevičs, Glazkov, Macejko - Matúš Paločko, Galamboš, Puliš - Zabusovs, Suja, Pereskokov - Garreffa, Buc, Žitný - Vašaš, Chalupa, Okoličány.