Kanonáda MFK Zemplín v Zlatých Moravciach

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v prvom kole nadstavby o záchranu nad FC ViOn Zlaté Moravce na jeho pôde 5:2 a upevnili si tak ôsme miesto v tabuľke. O päť gólov sa podelila pätica strelcov – Lukáš Janošík, Wisdom Kanu, Brain Peňa, Adekunle Issa a Igor Žofčák.

Michalovčania vstupovali do nadstavbovej časti bez víťazstva v roku 2023 a na prvé nečakali dlho. Rozhodla o tom ich efektivita, vďaka ktorej už po prvom polčase viedli 3:0. Najskôr priamo z rohu skóroval Lukáš Janošík, po ňom sa presadil práve po Jánošikovej prihrávke Kanu a tretí gól pridal po Kanuho centri Brain Peňa. V druhom polčase síce domáci znížili po góle Almeidu, na 4:1 však zvýšil Issa. Brenkus z pokutového kopu opäť znížil, posledné slovo ale patrilo hosťujúcemu Žofčákovi, ktorý využil chybu obrany a upravil na konečných 2:5.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 2:5 (0:3)