files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Nemeckí priatelia na návšteve ZŠ Okružná Michalovce

Do projektu Erasmus+ ZŠK Okružná spolu s tromi partnerskými školami z Talianska, Španielska a Nemecka. Vybrali si spoločnú tému, ktorá sa zameriava na skúmanie vody„Water can make a difference – we can make a difference“. 

Tento projekt Erasmus + ponúka príležitosť spolupracovať v medzinárodných európskych tímocha rozšíriť si tak kompetencie v oblasti cudzích jazykov (angličtina). Študenti tak majú možnosť spoznávať zblízka inú európsku kultúru, zažiť medzikultúrne vzdelávanie a v neposlednom rade rásť v rozvíjaní solidarity, tolerancie, spolupatričnosti či nadväzovaní nových priateľstiev. Tretí februárový týždeň patril návšteve nemeckých študentov z partnerskej školy Erich-Fried-Gesamtschule voWuppertali, s ktorými žiaci michalovskej ZŠK Okružná prežili týždeň spoznávania vody prostredníctvom bohatého programu. Celý týždenný pobyt bol plný úžasných zážitkov, učenia, workshopov a spoznávania našej krásnej slovenskej krajiny.

Pondelok sme sa venovali téme voda a umenie, rozvíjali kreativituv tvorivých dielňach pri práci s keramikou, pri maľovaní plagátov či písaní príbehu o vode. Taktiež sme navštívili vodárenské múzeum v našom meste. Krásy Belianskej jaskyne a výhľady z chodníka v korunách stromov v Bachledovej doline sme nasávali počas krásneho utorkového počasia.Streda patrila zážitkovému učeniu o vode v laboratóriu, pútavým chemickým pokusom, ktoré našich nemeckých priateľov veľmi zaujali. V tento deň sme taktiež rozvíjali kritické myslenie na workshope "Voda v číslach".Záver dňa bol spojený s poznávaním miestneho Zemplínskeho múzea Michalovce, kde študentov oslovilatechnikatvorby obrázkov koreninami. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a návšteva národnej kultúrnej pamiatky Múzea Solivar sa stala našom ďalšou zastávkou nacestách. Ako sa vraví, to najlepšie nakoniec. Piatok bol v duchu relaxu a zábavy, užili sme si termálnu vodu, bowling a tanec pri dobrej hudbe. Každý deň začínal reflexiou predošlého dňa a ponúkal tak priestor na zlepšenie a sebarozvoj. Sme radi, že sa nám podarilo splniť stanovené ciele a prežiť spolu nezabudnuteľný týždeň. Už teraz sa tešíme na májovú návštevu priateľov partnerskej školy Erich-Fried-Gesamtschule v Nemecku.

ZŠ Okružná

.Uverejnené: 05.03.2023 10:06:55 files/mono6o54znw2p6rn.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/vkppqjvkfnwv56pv.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.