Ďalšia hanba pre michalovskú Duklu...

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali piaty zápas v rade, tentoraz poriadne potupne. V zápase 36.kola podľahli Spišskej Novej Vsi na jej ľade hladko 1:5. Ich jediný gól strelil Peter Bjalončík. Na Michalovčanov teraz čaká reprezentačná pauza, po nej sa v utorok štrnásteho februára predstavia v Bratislave Slovan.

Michalovčania nenastúpili na zápas v dobrom rozpoložení. Po troch štyroch prehrách v rade sa nenakopli ani na Spiši. Ba, utrpeli veľmi ťažkú prehru, ktorá zrejme počas reprezentačnej pauzy vyvolá v klube zemetrasenie... Domáci boli od začiatku lepším tímom.  V piatej minúte potrestal Réway chybu michalovskej defenzívy, o dve minúty neskôr sa presadil aj obranca Valach. V prvej tretine ešte navýšil vedenie Spišiakov Bortňák. Domáca prevaha pokračovala aj v druhej časti. Keď v nej dvakrát skóroval v presilovkách Kerbashian, vyzeralo to na poriadny debakel. Ten zmiernil v tretej časti Bjalončík, hostia aj tak zo Spiša odišli s potupnou prehrou...

HK Grotto Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Reway, 7. Valach (Džugan, Bortňák), 17. Bortňák (Majdan, Rapáč), 30. Kerbashian (Ouellet, Rapáč) pres/2, 32. Kerbashian (Reway, Ouellet) pres/2 – 42. Bjalončík (Osburn, Pereskokov) pres/1.
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Štefík, Krajčík – Bogdaň, Jurčiak. Divákov: 2052.
HK GROTTO: Melicherčík - Romaňák, Ouellet, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach – Majdan, Nellis, Rapáč – Verbeek, Kerbashian, Vandas – Giľák, Myklukha, Reway – Džugan, Bortňák, Vartovník.
HK DULA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Cibák, Michalčin – Buc, Suja, Puliš – Zabusovs, Pavlovs, Pereskokov – Bjalončík, Galamboš, Žitný – Chalupa.