Víťazné ťaženie pokračuje. Trebišovčania vyhrali aj na Záhorí

Hokejisti HK Steel Team Trebišov sa v nadstavbovej časti druhej ligy vezú na víťaznej vlne. Zverenci trénera Richarda Šechného zvíťazili aj v zápase štvrtého kola, keď vyhrali na ľade HC Dukla Senica 5:3. V každom jednom góle bol útočník Tomáš Stríž, ktorý zaznamenal asistenciu pri prvých štyroch góloch, piaty do prázdnej bránky strelil sám. Okrem neho skórovali aj Tomáš Valečko, Igor Halás, Kirill Romanov a Dominik Šimčák.

Trebišovčania sú po štvrtom víťazstve v rade na prvom mieste v tabuľke. Budúci týždeň ich čaká posledný domáci súboj v nadstavbovej časti, v ktorom privítajú v priamom zápase o prvé miesto v tabuľke druhý HC Detva. Zápas sa začne od 18.00 hod.

Na Záhorie prišli Trebišovčania s jasným cieľom – natiahnuť svoju víťaznú šnúru v nadstavbe na štyri zápasy. Ten začali napĺňať hneď od úvodu, keď v štvrtej minúte otvoril skóre obranca Tomáš Valečko. Domácim sa podarilo zásluhou Martina Konečného vyrovnať v pätnástej minúte. Chlieb sa lámal v úvode druhej tretiny, kedy hostia nielenže prežili vylúčenie Martina Marcinka, ale zásluhou Igora Halása išli dokonca do vedenia. O necelú minútu neskôr zvýšil trebišovské vedenie Kirill Romanov. Róbert Mikeska síce znížil na 2:3, v tretej tretine ale Dominik Šimčák poslal hostí opäť do dvojgólového vedenia. Mário Konečný svojim druhým gólom znížil na 3:4, v power-play ale skóroval do prázdnej bránky Tomáš Stríž.

HC Dukla Senica - HK Steel Team Trebišov 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 15. Konečný (Daniel, P. Horváth), 28. Mikeska (Mikolášek), 51. Konečný (Vaškovič, Daniel) - 4. Valečko (Šimčák, T. Stríž), 21. Halás (T. Stríž, Hopkovič) oslab/1, 22. Romanov (T. Stríž, Marcinko), 44. Šimčák (Halás, T. Stríž), 60. T. Stríž (Šimčák).
Vylúčení: 0:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Mĺkvý - Frimmel, Vystavil. Divákov: 2380.
HC DUKLA: Košút - P. Horváth, P. Kotzman, Čagan, Mikéska, Rapant, Lopuchovský, Foltýn - A. Kotzman, Jarolín, Mikolášek -  Vaškovič, Daniel, Konečný - Turan, Funtek, Baran - Čulen.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Hopkovič, Š. Stríž, Mat. Chovan, Štec, A. Markuš, Dolgoš - T. Stríž, Šimčák, Halás - Šiňanský, Romanov, Marcinko - Farkaš, Vereš, Komloš - Béreš, Barna, Vargaeštok.

Ostatné výsledky 4. kola: MHK Kežmarok - HKM Rimavská Sobota 4:2, HK Detva - HK Bardejov 8:4.