Trojgólová prehra Iuventy na Žitnom ostrove

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v zápase pätnásteho kola MOL ligy na pôde DAC Dunajská Streda 23:26 a v MOL lige tak utrpeli šiestu porážku, prvú v roku 2023. Zverenky trénera Petra Kostku v najbližšom týždni preladia opäť na európsku scénu. V sobotu jedenásteho februára ich v domácom prostredí čaká prvý štvrťfinálový duel EHF Európskeho pohára proti poľskému Eurobud JKS Jaroslaw. Zápas sa začne od 16.00 hod. a v priamom prenose ho prinesie stanica Sport 2. Odvetný duel je na programe v sobotu osemnásteho februára v Poľsku. Ešte predtým Michalovčanky čaká dohrávaný zápas šestnásteho kola MOL ligy, v ktorom v stredu pätnásteho februára privítajú o 18.00 hod. DHK Zora Olomouc.

V repríze národného finále a súperiek bojujúcich o medailu začali lepšie domáce hráčky. Tie výbornou obranou, za ktorou stála istá Magerová, robili Michalovčankám od samého úvodu problémy. Rýchlo viedli po góloch z kridelných priestorov 2:0 a tesné vedenie si Dunajská Streda udržiavala prakticky celý prvý polčas. Michalovčanky sa postupne takisto vypli k dobrej obrane, ktorú podporila viacerými zákrokmi aj Almeidová. Diváci tak sledovali zaujímavú hádzanú. V nej v štrnástej minúte domáce hráčky viedli 6:4, v 23. minúte vyhrávali po góle Desortovej 9:5. Iuventa rýchlo kontrovala gólmi Wollingerovej s Klučkovou, po ďalšom góle Klučkovej bolo v 25. minúte už iba 9:8. Tri minúty pred koncom polčasu svojim piatym gólom v zápase vyrovnala Wollingerová na 11:11 a po góle Soskydovej išli Michalovčanky prvýkrát v zápase do vedenia. O vyrovnané skóre po prvom polčase sa postarala Erika Rajnohová (12:12). Skóre druhého dejstva otvorila Martina Popovcová, domáce ale v následnej presilovke troma gólmi opäť strhli vedenie na svoju stranu. Popovcová dvoma gólmi v rade opäť dostala Michalovčanky v 38. minúte do vedenia (17:18). V druhom dejstve sa oba tímy striedali vo vedení. V 43. minúte viedol DAC po šnúre troch presných zásahov v rade o dva góly 20:18 a lavička Iuventy reagovala oddychovým časom. Po ňom Réka Bíziková zvýšila už na  21:18. Krivokapičová znížila v 44. minúte na 19:21, následných šesť minút diváci gól nevideli. Až Štefaniková v 51.minúte znížila na 20:21. Posledná desaťminútovka však vyšla lepšie domácim. Krivokapičová síce v 54. minúte znížila na 21:22, následné dva góly Dunajskej Stredy ale definitívne zlomili duel v jej prospech.

HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce 26:23 (12:12)
Pok. hody: 4/2 – 3/1. Vylúčené: 3 -2, ČK Krivokapičová (Michalovce – nešportové správanie). Rozhodovali: Haščík a Sivák. Divákov:
HC DAC: Mageraová, Gajdócziová – Pénzesová, N. Kovácsová, Costaová, Juhosová 3, Mészárosová, Desortová 8, Némethová 1, Pastorková, Sáriová 2, Virág Demeterová, B. Hornyáková, Rajnohová 5, R. Bíziková 4, Élöová 3/2.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková, Polievková, Štefaníková 2, Popovcová 3, Soskydová, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 5, Kompaniecová 4/1, Klučková 3, Krivokapićová 3.