Dukla doma zdolala Bardejov a posunula sa v tabuľke nahor + FOTO, VIDEO a diskusia k článku!

Hokejisti HK Dukla Michalovce si pripísali prvé tohtoročné domáce víťazstvo, keď v dohrávke 30. kola porazili Bardejov 3:1. Týmto víťazstvom sa posunuli na ôsme miesto, ktoré zaručuje účasť v play off. Víťazný gól zaznamenal Branislav Štefan, ktorému nahrával Kovaľ a hrajúci asistent trénera Matej Ševčík.

HK Dukla Michalovce - BEMACEO 46 Bardejov 3:1 (0:0,1:1,2:0)

Góly: 24. Cútt, 42. Štefan, 53. Méry - 29. Piatak.

Vylúčenia: 2:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 20:36, rozhodovali: Jura, Hric, Korba, divákov: 1 450.

Michalovčania nastúpili na tento zápas nielen bez trojice nových hráčov, ktorí nemôžu hrať dohrávky, ale aj chorých Regendu a Muchu. Zápas začali obe družstvá opatrne, čakalo sa na chybu súpera. Svoje šance nevyužili na jednej strane Mach, alebo Čížek, či na druhej Pichnarčík. V záverečných sekundách prvej časti síce Čížek prepasíroval puk za chrbát Andreanina, ale gól hlavný rozhodca správne neuznal, pretože padol až po klaksóne. Center prvej formácie si všetko vynahradil v 24. minúte, keď po krásnej akcii otvoril skóre duelu. Domáci si dlho vedenie neudržali. V 29. minúte sa totiž presadil krásnou strelou do pravého horného rohu Piatak. Hostia si v závere tejto časti ešte vypracovali tri čisté šance, ale Marton postupne vychytal Hričinu, Molnára a Piataka. Tretiu časť začali domáci ako z partesu. Hneď na jej začiatku sa pred bránou hostí najlepšie zorientoval Branislav Štefan, ktorý tak opäť posunul misky váh na stranu domácich. Následne si výborné príležitosti vypracovali Cútt, Stríž a Čížek, no ani jednému sa nepodarilo prekonať brankára hostí. V 53. minúte sa do obrovskej šance dostal kapitán hostí Pavlovský, no sám pred Martonom zaváhal. Nedáš, dostaneš sa potvrdilo takmer okamžite, pretože z následného útoku sa krížnou strelou presadil mladík Méry. Pre toho to bol druhý gól v druhom zápase za Duklu. Domáci si dvojgólový náskok pohodlne ustrážili a pripísali si tak prvé tohtoročné víťazstvo na domácom ľade.

HK Dukla: Marton - Gavura, Marinčin, Segľa, Cútt, Čížek - Tirpák, Takáč, Štefan, Kovaľ, Mach - Ševčík, Kozák, Stríž, Méry, Ferenc

HC Bemaco: Andreanin - Polaček, Pichnarčík, Schneider, Piatak, Molnár - Chmelo, Rusnák, Pavlovský, Bochňa, Hričina - Mojdis, Šimo, Gajdoš, Caban, Belušár - Forgáč.