Bezzubá Dukla z Košíc bez bodov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v nedeľňajšom zápase 34.kola Tipos extraligy na ľade HC Košice hladko 1:5, keď ich jediný gól strelil Andrejs Zabusovs. Michalovčania síce prestrieľali domácim 33:18, v koncovke ale boli bezzubí. Najbližší duel odohrajú Michalovčania už v utorok, kedy ich čaká dohrávka 29.kola vo Zvolene.

Zemplínčania boli v košickej Steel aréne v prvej tretine lepším tímom. K zvýrazneniu aktivity im pomohli tri presilovky, ktoré síce nezahrali úplne najhoršie, no bez gólového efektu. V 23. minúte po chybe Hammonda otvoril skóre duelu domáci Pollock. Andrejs Zabusovs síce stihol vyrovnať, bola to ale jediná michalovská odpoveď na košický gól. Ešte v druhej časti poslal domácich do vedenia Jakub Linet a v tretej tretine navýšili ich vedenie Jaaskelainen, Paršin a Southorn, ktorý sa rovnako ako fínsky útočník presadil v presilovke.

34. kolo
HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 23. Pollock (Havrila, Šedivý), 34. Linet (Tybor), 42. Jääskeläinen (Southorn, Pollock) pres/1, 52. Paršin (Linet, Lamper), 55. Southorn (Chovan, Bartánus) pres/1 – 27. Zabusovs (Suja, Buc).
Vylúčení: 6:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Snášel, Štefik - Stašák, Šoltés. Divákov: 2191.
HC: Janus – Southorn, Romančík – Ollson, Deyl – Šedivý, Ferenc – Leskinen, Chovan Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Paršin, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň.
HK DUKLA INGEMA: Košarišťan – Mihálik, Michalčin – Glazkov, Macejko – Hammond, Osburn – Paločko, Bjalončík, Žitný – Suja, Buc, Zabusovs – Garreffa, Pavlovs, Pereskokov – Chalupa, Galamboš, Vašaš.