Iuventa doma úspešná, Slaviu zdolala 31:23

Hádzanárky MŠK Iuventa zvíťazili v predohrávanom stretnutí MOL ligy nad DHC Slavia Praha hladko 31:23. Najlepšou strelkyňou tímu bola osemgólová Anastassia Krivokapič, päť gólov pridala aj Jevgenija Kohučová.

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce budú najbližšie v hre opäť túto sobotu štrnásteho januára, kedy v odvetnom zápase osemfinále EHF Európskeho pohára privítajú poľský KPR Gminy Kobierzyce, ktorý v prvom zápase na poľskej pôde zdolali 22:20.

Michalovčanky chceli svojim súperkám oplatiť nepríjemnú prehru z úvodného kola a od úvodu držali zápas vo svojich rukách. Keď v štvrtej minúte zvýšila Dmytrenková na 4:1, zobrala si lavička Slavie oddychový čas. Hneď po ňom „zošívané“ dvoma gólmi znížili, Iuventa ale odpovedala rovnakou mincou a v ôsmej minúte vyhrávala 6:3. Slavia však opäť strelila dva góly v rade a za stavu 6:5 reagovala oddychovým časom aj lavička Iuventy.  Po ňom Michalovčanky rýchlo odskočili na 9:5. Slavia síce kontrovala gólom na 9:6, tým ale len odštartovala štvorgólovú šnúru domácich, ktoré po presnej strele Krivokapič viedli v osemnástej minúte 13:6. Michalovčanky až do konca polčasu kontrolovali priebeh duelu a v polčase viedli 17:9. Úvod druhého dejstva pre zmenu vyšiel aktuálne tretiemu tímu tabuľky, ktorý v 37. minúte znížil na 13:19 a lavička Michaloviec opäť reagovala oddychovým časom. Ten veľmi nepomohol, pretože hostkám sa darilo skracovať náskok Michalovčaniek. Tie síce v polovici polčasu vyhrávali 23:15 aj 24:16, no na začiatku poslednej desaťminútovky bol rozdiel v skóre iba trojgólová (24:21). Domáce hráčky ale zapli na vyššie obrátky a v zápase triumfovali po výsledku 31:23.

MŠK Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 31:23 (17:9)
Pok. hody: 0/0 - 1/1 . Vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Cipov a Klus. Divákov: 380.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková 1, Polievková 1, Štefaniková 3, Dmytrenková 1, Popovcová 4, Soskyda 1, Kohučová 5, Borysevyčová, Wollingerová 4, Kompaniecová 1, Klučková 2, Krivokapič 8.
DHC SLAVIA: Malá 1, Kudláčková - Holečková 6, Franková 3, Koubová, Vostárková 2, Novotná, Holeňáková 4, Zimová, Mišová 3/1, Doležalová 1, Švihnosová 1, Vvaroušková 2, Jestříbková.