Michalovská Dukla stratila druhý zápas v závere. Sérii so Spišiakmi je koniec

Víťaznej sérii michalovských hokejistov so Spišskou Novou Vsou je koniec. V zápase 49.kola Tipos extraligy totiž Zemplínčania podľahli Spišiakom na vlastnom ľade 2:3 a v 27 zápase sa Spišskej Novej Vsi konečne podarilo ich zdolať. Oba góly strelili Michalovčania v druhej tretine, keď viedli 1:0, i 2:1. Gólovo sa presadili Tariq Hammond a Jakub Suja. Hostia ale v tretej časti dvoma gólmi otočili duel na svoju stranu. Pre zverencov trénera Romana Stantiena bol tento duel posledným v roku 2022. Najbližšie budú v hre v stredu štvrtého januára, kedy sa predstavia v Košiciach.

Michalovčania vstupovali do zápasu so Spišiakmi po dvoch prehrách v rade s jasným cieľom – zakončiť rok 2022 víťazstvom. Po dvoch tretinách k tomu mali aj bližšie, no vedenie neudržali a po 26 výhrach tentoraz nenašli so Spišskou Novou Vsou recept na víťazstvo. V prvej tretine sa nedokázali rozbehnúť. Mohli za to aj tri oslabenie, ktoré prežili bez ujmy. V druhej časti boli domáci lepším tímom. Už po dvoch minútach ich poslal Hammond do vedenia, o tri minúty neskôr vyrovnal Michael Vandas. Následne Michalovčania nevyužili dve presilovky v rade, po skončení druhej ale opäť gólovo udreli, keď sa zo skrumáže presadil Jakub Suja. Navýšiť michalovské vedenie mohol Zabusovs, jeho nájazd ale zlikvidoval brankár hostí Melicherčík. V úvode tretej tretiny viackrát podržal Michalovčanov Škorvánek, v 52. minúte ale z hokejky Beuadryho inkasoval. Hneď na to sa útočného faulu dopustil Roman Žitný a Kerbashian z presilovky otočil duel na stranu hostí. Tí ustáli aj záverečný nápor Michalovčanov a mohli sa tak tešiť zo sladkého víťazstva...

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Grotto Spišská Nová Ves 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 22. Hammond (Valentini, Bjalončík), 30. Suja (Valentini, Osburn) - 25. Vandas, 52. Beaudry (Vandas, Myklucha), 53. Kerbashian pres/1.
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba, T. Orolin - Knižka, Hajnik. Divákov: 2786.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko - Žitný, Suja, Lapšanský - Bjalončík, Valentini, Paločko - Zabusovs, Buc, Bezúch - Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HK GROTTO:  Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský, Česánek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Verbeek - Kerbashian, Myklucha, Vandas - Novák, Vartovník, Šúty.