Michalovská Dukla stratila zápas s Košicami za 35 sekúnd

Víťazná šnúru hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce skončila. V zápase 47. kola Tipos Extraligy na domácom ľade podľahli HC Košice 1:2. Michalovčania síce viedli po góle Jakuba Suju, v tretej časti hostia behom 35 sekúnd otočili duel vo svoj prospech, keď skórovali Olsson a Michal Chovan.

Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie predstavia už túto stredu 28. decembra v Prešove. Následne doma privítajú v piatok 30. decembra o 17.00 hod. Spišskú Novú Ves a sériu duelov s regionálnymi súpermi ukončia v stredu štvrtého januára prestížnym súbojom v košickej Steel aréne.

V predošlých troch vzájomných meraniach síl uspeli zakaždým Michalovčania a tí si brúsili zuby aj na štvrté víťazstvo nad svojim vlaňajším premožiteľom v play-off. Po prvej tretine k tomu boli bližšie. Žitný síce v úvode nevyužil tutovku, keď mu po vyhratom buly naservíroval puk Valentini, ale v šestnástej minúte Jakub Suja vystrelil spomedzi brániaceho hráča a nedal šancu Jaroslavovi Janusovi v košickej svätyni. Predtým mali ideánu šancu na otvorenie skóre aj hostia, Pollock ale nepremenil nariadené trestné strieľanie.  V druhej tretine mohli domáci svoj náskok navýšiť. Mali k tomu ideálnu príležitosť, keď zahrávali až štyri presilovky, veľa vody v nich ale nenamútili. Najväčšie šance spálili Štajnoch s Valentini, po ktorých strelách zvonila žŕdka. Za nevyužité možnosti prišiel v tretej časti košický trest. Oceliari za 35 sekúnd otočili zápas. Najskôr vyrovnal strelou od modrej Olsson a potom Osburn krížnym vyhodením puku našiel len hokejku košického kapitána Michala Chovana, ktorý rozhodol o prvom tohtosezónnom víťazstve Košičanov nad Michalovcami. Tie boli totiž po obrate svojho súpera v ofenzíve bezzubé a do konca duelu nedokázali nič vymyslieť na prekonanie pevnej defenzívy súpera.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 16. Suja - 43. Olsson (Rogoň, Havrila), 44. Chovan.
Vylúčení: 1:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Smrek, Žák - Jurčiak, Hercog. Divákov: 3800.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Štajnoch, Macejko – Paločko, Suja, Zabusovs - Lapšanský, Valentini, Žitný - Bezúch, Buc, Stripai - Chalupa, Galamboš, Vašaš.
HC: Janus - Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Havrila, Bartoš – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen - Rogoň, Chovan, Bartánus - Parshin, Slovák, Lamper - Jokeľ, Linet, Tybor.