files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Koniec víťazného ťaženia, Iuventa prehrala po dvoch mesiacoch

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce v poslednom vystúpení v tomto roku nepokračovali vo svojom víťaznom ťažení. V dohrávanom zápase jedenásteho kola MOL ligy doma podľahli českému majstrovi DHK Baník Most 27:30 a ich víťazná séria na troch frontoch tak skončila na šiestich dueloch.

Michalovčanky mali v úmysle pokračovať vo víťaznom ťažení, nezvládli ale záver prvého polčasu a začiatok druhého. V 36. minúte viedol Most o deväť gólov (22:13), no nakoniec sa strachoval o cenné dva body. Tri minúty pred koncom to totiž bolo už iba o gól, Michalovčankám ale chýbal posledný krok. Český majster a účastník Ligy majstrov  si nakoniec víťazstvo postrážil a Chemkostav arénu sa mu podarilo znova dobyť po skoro troch rokoch. „Aj vzhľadom na nahustený program oboch tímov sa v úvode taktizovalo. Viedli sme 8:6, no ušlo nám posledných desať minút prvého polčasu. Tam nám chýbala agresivita a aj kvalitnejšia brána. Pokračovalo to v úvode druhého polčasu. Potom sa nám podarilo skracovať z náskoku súpera, Most je ale tak skúsený tím, že takýto náskok nestratí. Škoda toho. Cením si bojovnosť, no to teraz na súpera nestačilo,“ poznamenal po zápase tréner Michalovčaniek Peter Kostka, podľa ktorého rozhodla aj menšia skúsenosť jeho zverenkýň. „Prehrávali sme veľa osobných súbojov. Problém bol aj v priestore krídel, kde nám súperove krídla dobre zbiehali. Chyby z nekoncentrovanosti nás stáli lepší výsledok a takisto to bola aj lepšia streľba z diaľky.“

Zemplínčanky nemali ideálny štart do ligy, no v novembri sa po reprezentačnej pauze poriadne rozbehli. Zvíťazili v šiestich dueloch v rade, v troch ligových, dvoch zápasoch európskeho pohára a takisto aj v semifinále Slovenského pohára, keď vyhrali na pôde lídra MOL ligy HK Slovan Duslo Šaľa. Bez dvoch dní neprehrali dva mesiace. „O to viac ma mrzí, že sme to nedotiahli do siedmeho víťazstva. Bolo vidieť, že Most si z Ligy majstrov priniesol síce skúsenosti, no nie sebavedomie. Veľa zápasov tam poprehrávali o dosť gólov. Chceli sme využiť to, že prvý polčas musíme ustáť a oni začnú v druhom odchádzať. To sa aj stalo, ich náskok bol ale pre nás nedostihnuteľný. Šesť výhier ale beriem ako výrazný posun. Ukazuje sa, že nám chýba každá hráčka. Teraz nemohla nastúpiť Štefaniková a bolo to na pravom krídle vidieť,“ zdôraznil Peter Kostka.

Stále sa obzerajú o posilách

Jeho tím v lige v jesennej časti neoslnil. Z jedenástich zápasov prehral päťkrát a už teraz zrejme môže zabudnúť na obhajobu titulu. A Michalovčanky budú mať čo robiť, aby do play-off išli z najvýhodnejšej pozície. Na druhej strane, tím postúpil do osemfinále EHF Európskeho pohára, čo sa mu nepodarilo vlani. Neúspech na domácej scéne sa tak bije s úspechom na medzinárodnej. „Firma sa nebuduje mesiac ani dva, ani dom sa nestavia týždeň. Odliv hráčok v lete bol obrovský. Odišlo ich osem, tri zo štyroch posíl, ktoré prišli v lete, tu už nie sú. Aj slepý musí vidieť, že sme sa za ten čas herne posunuli. Stačí to na niektoré tímy v MOL lige, no nestačí to napríklad na Most, ktorý takisto zbiera medzinárodné skúsenosti. Musíme ísť proste krok za krokom. Postupne pripravovať tím, aby bol lepší dnes ako včera a aby bol zajtra ešte lepší,“ podotýka michalovský lodivod. Ten vidí možnosť zlepšenia sa aj v posilnení mladého kádra. „Potrebujeme jednu spojku a takisto hráčku do stredu obrany. Som nateraz rád, že sme sa dostali do procesu, kedy už nenastávajú zmeny. Teraz sme boli konečne dva mesiace spolu, čo sa ukázalo aj na posledných výsledkoch. Ako ale hovorím, keď sa chceme zlepšiť, musíme priniesť aj kvalitu v podobe ďalších hráčok,“ dodal na záver Peter Kostka. 

PETER BRENDZAUverejnené: 21.12.2022 21:20:14 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.