Michalovská Dukla urobila s Prešovom rýchly proces

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 45.kola Tipos Extraligy nad HC MV Transport Prešov hladko 5:1. O svojom víťazstve rozhodli troma gólmi v prvej tretine, ktoré dokázali streliť za 85 sekúnd. Postupne sa presadili Peter Bjalončík, Dávid Buc a Samuel Chalupa, v druhej tretine gólové konto Michalovčanov navŕšil Zack Osburne, no a v tretej časti presne mierila aj nová posila, kanadský útočník Ryan Valentini.

Tipos Extraliga pokračuje rýchlym tempom aj pred sviatočnými a po sviatočných dňoch. Michalovčania budú v hre už vo štvrtok, kedy ich čaká duel v Spišskej Novej Vsi. Následne v pondelok 26. decembra o 18.30 hod. privítajú HC Košice.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 07 Prešov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Bjalončík (Valentini), 6. Buc (Mihalik, Michalčin), 7. Chalupa, 23. Osburn (Galamboš), 42. Valentini (Žitný) - 32. Girduckis (Giles) pres/1
Vylúčení: 6:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Durmis, Hájnik. Divákov: 2197.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Pavlovs, Matú. Paločko – Žitný, Valentini, Bjalončík – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HC 07: Bespalov (7. Rabčan) – F. Fekiač, Giles, Tereshchenko, Ľalík, Turan, D. Jendroľ, Thomka, Pulščák – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Šimun, Avtsin – Žilka, Ščurko, Sýkora – Milý, Klíma, K. Jendroľ.

Uverejnené: 21.12.2022 10:40:22