Víťaznej šnúre je koniec, Iuventa nestačila na Most

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v dohrávanom zápase jedenásteho kola MOL ligy v zápase dvoch majstrov s českým DHK Baník Most 27:30. Michalovčanky už prehrávali rozdielom deviatich gólov (13:22), v druhom polčase ale dokázali stiahnúť náskok súperiek na jeden gól. Na zvrat to ale bolo málo. Súboj s Mostom bol pre nich posledným v kalendárnom roku 2022.

Súboj aktuálnych majstrov oboch krajín začali lepšie hostky. Iuventa síce dokázala odpovedať na 1:1, 2:2, či 3:3, v desiatej minúte ale dávala Stříšková na 4:6 a lavička Michalovčaniek si zobrala oddychový čas. Ten zverenky trénera Petra Kostku nabudil, keďže hneď po ňom strelili štyri góly v rade a dostali sa do vedenia 8:6. Následne ale prišlo vylúčenie Klučkovej, ktoré Most využil na vyrovnanie a v 22. minúte znova viedol (9:10). Mostu ideálne vyšiel aj záver prvého polčasu. Iuvente sa síce podarilo zrovnať Popovcovou, hostky však kontrovali štyrmi gólmi v rade a v polčase viedli 17:12. Mostu ideálne vyšiel aj úvod druhého polčasu. V 36. minúte viedol o deväť gólov (22:13) a jeho hráčky tak boli jasne nasmerované dobyť po skoro troch rokoch znova Chemkostav arénu. Michalovčanky ale začali z ich náskoku postupne ukrajovať. Kým v 42. minúte bol šesťgólový (16:22), o štyri minúty na to viedol Most už len 23:19 a v 49. minúte dokonca iba 24:22. Sedem minút pred koncom síce jeho hráčky odskočili na 26:22, Iuventa ale ešte raz zdvihla hlavu. V 57. minúte znížila Popovcová iba na 26:27, na zvrat v skóre to ale nestačilo. Hráčky Mostu ukľudnila dvoma gólmi Ekstreinová a bolo rozhodnuté.

MŠK Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 27:30 (12:17)
Vylúčené: 1:3. ČK: 52. Kolovská - Cholevová (vzájomné napadnutie). Pok. hody: 6/5 - 1/1. Rozhodovali: Sivák a Haščík. Divákov: 325.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská - Dvorščáková 6/3, Dmytrenková, Popovcová 3, Soskyda, Lukáčová, Kohučová 3, Borysevyčová, Wollingerová 3, Kompaniecová 7/2, Kolovská 1, Klučková 2, Krivokapičová 2.
DHK BANÍK: Mullnerová, Janssen - Holanová 4, Stríšková 5, Andrýsková 4, Šutranová 1, Pokorná, Mikulčíková 3, Řádová, Cholewová 9/1, Eksteinová 3, Špone, Somionka 1

Uverejnené: 21.12.2022 10:35:13