Nový predvianočný líder z Michaloviec a skvelá Blatná Polianka

Posledné kolo V. stolnotenisovej ligy Michalovce-Sobrance pred vianočnou prestávkou prinieslo okrem nového lídra tabuľky aj ďalšie skvelé predstavenie Blatnej Polianka. Ak je mužstvo, ktoré nechce prestávku, tak je to vo skvelej forme hrajúca Blatná Polianka. Z posledných piatich zápasov vyhrali jej hráči až štyri a jeden remizovali, výhru dokonca zaknihovali vonku proti Čečehove „D“ a v tomto týždni aj vonku proti Budkovciam „B“ v pomere 10:8. Ak si formu udržia aj po prestávke, tak môžu veľmi vážne prehovoriť v boji o prvú šestku.

Štvrtok predohrali svoj zápas Slávia SOŠT Michalovce a Michalovce „D“ a „Déčko“ sa vďaka suverénnej výhre 18:0 dostali na čelo tabuľky, keďže Sobrančania mali voľno. A hneď po prestávke si to o líderstvo rozdajú osobne v super šlágri Michalovce „D“ a Sobrance „B“. V piatok po dvoch prehrách znovu okúsili výhru v Tušickej Novej Vsi, keď v dôležitom zápase zdolali Sliepkovce 11:7. Sliepkovčania si však môžu spytovať svedomie, keďže nastúpili o jedného hráča menej a ich vyhliadky na postup do skupiny o 1.-6. miesto sa zhoršili. Naspäť na víťaznú vlnu sa dostali aj mladíci z Michaloviec „E“, ktorí vyhrali v Čičarovciach „B“ 12:6. Rovnako aj tu domáci Čičarovčania nastúpili o jedného menej. Úlohu favorita potvrdil Čečehov „D“, keď porazili Stretavku 13:5. Aj v poslednom zápase kola sa radoval favorit, keď Beša vyhrala v Pustom Čemernom 16:2. Piatu ligu teraz čaká viac než mesačná pauza, no hneď od 25. januára liga pokračuje a hneď kolo dvanáste nám zodpovie veľa otáznikov v tabuľke.

Výsledky 11.kola
STO obec Tušická Nová Ves - STO Sliepkovce 11:7
(Burik 3,5, Marjov 2,5, 5 x WO - Guzej 3, Minda ml., Adam po 2)

SO TJ Čičarovce "B" - ŠKST Michalovce "E" 6:12
(Sukály 3, Pastirák 2, Sakach st. 1 - Moskáľ 3,5, Bendžuch 2,5, Hajduk 1, 5 x WO)

TJ Čečehov "D" - ŠK Stretavka 13:5
(Hvižďák M., Svoboda M., Štefanič G. po 3,5; Svoboda V. 2,5 - Kacsmar 3, Šarocký 2)

Slávia SOŠT Michalovce - ŠKST Michalovce "D" 0:18
(- - Papcun, Soós po 4,5; Bašár 4, Kostovčík, Matej po 2,5)

OKST Budkovce "B" - ŠKST Blatná Polianka 8:10
(Mikloš T. 4, Horňák M. 3, Eľko 1 - Vinc Mart. 3,5, Komarik, Kostrej po 2,5; Perduľák 1, Vinc J. 0,5)

TJ STO Pusté Čemerné - STO Beša 2:16
(Babjak, Dančišin po 1 - Cap, Lukáč P., Vojtko po 4,5; Vargovčík J. 2,5)