Dukla siahala na tri body, získala napokon jeden

Hokejistom HK Dukla Michalovce sa premiéra po mesačnej prestávke vôbec nevydarila. Aj keď v zápase so Spišskou Novou Vsou viedli po dvoch tretinách 5:2, nakoniec pustili perie a prehrali po predlžení 6:7.

HK Dukla Michalovce – HK Spišská Nová Ves 6:7 pp  (2:2), (3:0), (1:4) – 0:1

G : 11. P. Segľa (Čížek), 14. Mach (Faith) pres/1, 28. Faith (Regenda, Mach) pres/1, 30. Stríž (Koky, Ferenc), 33. Mach, 53. Čížek (Takáč) – 2. Lemešáni (Kropáč, Dubec), 5. Ordzovenský, 44. Kropáč (Lemešáni, Borovský) pres/2, 45. Mašlonka (Holečko, Farkašovský), 54. Dubec (Čierny, Žemba), 59. Žemba ( Holečko, Novák), 63. Holečko (Mašlonka)

Strely na bránu : 39:46, Vylúčenia : 4:4, Navyše Dubec (SNV) 10 NSPH, Presilovky : 2:1, Oslabenia 0:0

Dukla : Marton – Valečko, Marinčin, Regenda, Takáč, Mucha, Kováč, Ševčík, Gavura – P. Segľa, Cútt, Čížek – Faith, Kovaľ, Mach – Stríž, Ferenc, Koky – Hasani, Štefan

V Michalovciach sa po mesačnej prestávke hral hokej s extraligovými parametrami. Dukle sa začiatok duelu vôbec nevydaril, keď už v 5. minúte po dvoch góloch Lemešáni a Ordzovenského prehrávali 0:2. Následne však zverenci trénera Jána Faitha zapli na vyšší plyn a hneď to bolo vidieť. Dostávali sa do šancí a ešte do konca prvej tretiny sa im podarilo po góloch Segľu a Mach vyrovnať. V druhej tretine sa teda začínalo od začiatku. Našliapnutá Dukla nepúšťala Spišiakov prakticky do ničoho. Najprv síce čisté šance nevyužili Segľa, či Čížek, ale potom sa v presilovke presadila nová posila Juraj Faith. Spišiaci boli viditeľne otrasení a ešte viac do kolien ich dostál Stríž gólom na 4:2. Keď následne zvýšil Mach už na 5:2 zdalo sa, že je po zápase. V tretej tretine však vzal opraty do rúk hlavný rozhodca Halecký. Najprv doslova daroval hosťom dvojnásobnú presilovku z ktorej profitoval Kropáč. Otrasená Dukla inkasovala o minútu opäť, keď sa zblízka presadil Mašlonka. Hráči Dukly však zdvihli hlavy a premenenou strelou Čížeka sa ujali dvojgólového vedenia. Potom však hlavný rozhodca nepostretal niekoľko viditeľných zákrokov na domácich, ale po posunutí bránku bol dôsledný a v 57. minúte poslal na lavicu hanby Macha. Hostia presilovku síce nevyužili, ale po odvolaní gólmana sa im podarilo 74 sekúnd pred koncom vyrovnať gólom Žembu. V predlžení rozhodla jednoduchá akcia hostí, keď sa presadil po druhýkrát v zápase Mašlonka.