Michalovská Dukla s víťaznou otočkou

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 25.kola Tipos Extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení, keď všetky góly jej hráči zaznamenali v presilovkách. V tretej tretine otočili z 0:1 na 2:1 obrancovia Zack Osburne a Ivan Glazkov, no a ruský zadák tvrdou strelou rozhodol aj o michalovskom víťazstve.

V najvyššej Tipos Extralige teraz prichádza reprezentačná pauza, Michalovčania sa najbližšie predstavia v utorok 20. decembra v domácom zápase s Prešovom (17.30 hod.).

Michalovská Dukla Ingema ťahala pred vzájomným zápasom so Spišiakmi s nimi víťaznú sériu 23 zápasov. Jej hráči ale mohli o ňu prísť. V prvých dvoch tretinách totiž nedokázali na účinne brániacich hostí vymyslieť skoro nič. No a keď boli v ofenzíve bezzubí aj hostia, hokejová nuda trvala až do druhej polovice zápasu. V nej aspoň začali padať góly. Ako prví udreli hostia, konkrétne Matej Giľák, ktorý v presilovke otvoril skóre duelu. Spišiaci tak boli blízko k tomu, aby pretrhli nepriaznivú sériu. Doplatili ale na svoje vylúčenia. V tretej časti zaznamenali až šesť nižších trestov, začo pykali najskôr inkasovaným gólom Osburna v presilovke piatich proti trom a potom sa v rovnako stave presadil aj Glazkov. Michalovčania ale duel v riadnom hracom čase nevyhrali. O vyrovnanie sa postaral 110 sekúnd pred koncom Kerbashian. Do predĺženia si Michalovčania preniesli ďalšiu presilovku a v nej presne mieril opäť Ivan Glazkov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly:  44. Osburn (Žitný) pres/2, 46. Glazkov (Pavlovs) pres/2, 61. Glazkov (Osburn) pres/1 – 32. Giľák (Majdan) pres/1, 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan)
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Drblík, Tvrdoň. Divákov: 2108.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Matúš Paločko, Pavlovs, Žitný - Bezúch, Buc, Zabusovs - Bjalončík, Suja, Okoličány - Chalupa, Galamboš, Vašaš.
HK: Surák - Romaňák, Ouellet Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Groch, Žiak - Majdan, Nellis, B. Rapáč - Verbeek, Kerbashian, Salituro - Vandas, Vartovník, Giľák - Hamráček, Tomala.