Trebišov deklasoval v gólovej prestrelke Sabinov a je znova lídrom druhej ligy

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase dvanásteho kola druhej ligy Východ nad HK Sabinov hladko 11:5 a dostali sa znova na prvé miesto v tabuľke. Tri góly do siete Sabinova zaznamenala nová posila, ruský útočník Georgij Vilčinskij. Dva góly strelil aj Dominik Šimčák, po jednom pridali Ľuboš Fajčák, Igor Halás, Matúš Matis, Ivan Fedorko, Kirill Romanov a Gabriel Vereš.

Zverenci trénera Richarda Šechného sa po tomto víťazstve znova predrali na prvé miesto v tabuľke, keď predstihli Kežmarok. Aktuálne majú pred ním náskok jedného bodu. A práve na ľade tohto súpera sa predstavia budúcu sobotu v rámci trinásteho kola. Tento súboj rozhodne o tom, kto pôjde do nadstavbovej časti z prvého miesta.

Solídne zaplnený štadión na prvý gól a teda aj na vypustenie plyšákov na ľad nečakal dlho. Už po 37. sekundách totiž Šimčák tečoval do siete strelu Hopkoviča a spustil teda hádzanie plyšových hračiek na ľad. Po odprataní ľadu domáci nepoľavili, ba naopak. Neuplynulo ani päť minút a viedli 3:0, keď sa v rozmedzí jednej minúty presadili aj Ľuboš Fajčák a Igor Halás. V desiatej minúte znížil Goffa. Trebišovčania ale opäť odpovedali dvoma gólmi – konkrétne Matisom a Šimčákom. Skóre na góly bohatej prvej tretiny uzavrel tesne pred koncom druhým gólom HK Duplinský. Aj v druhej časti pokračovali gólové hody. Hneď po desiatich sekundách skóroval Fedorko, v 25. minúte zvyšoval Vilčinskij už na 7:2. Aj tentoraz hostia odpovedali v samom závere, Pavlovský upravil skóre na 7:3. V tretej tretine sa začala trebišovská naháňačka za desiatimi gólmi. Odštartoval ju v 45. minúte Romanov, o desať sekúnd neskôr sa presadil aj Vilčinskij. Hostia síce odpovedali gólmi Jursu a Duplinského v priebehu jednej minúty, posledné slovo ale patrilo Trebišovčanom. Jubilejný desiaty gól strelil v 52. minúte Vilčinskij, no a krátko pred koncom pečatil vysoké víťazstvo 11:5 v presilovej hre Gabriel Vereš.

HK Steel Team Trebišov - HK Sabinov 11:5 (5:2, 2:1, 4:2)
Góly: 1. Šimčák (Hopkovič, Matis), 4. Fajčák (Barna, Valečko), 5. Halás (Šimčák, Matis), 13. Matis (Valečko, Halás), 14. Šimčák (Valečko, Matis), 21. Fedorko (T. Stríž, A. Markuš), 25. Vilčinskij (Romanov, Fedorko),  45. Romanov (Fedorko), 45. Vilčinskij (Fedorko), 52. Vilčinskij (Romanov), 59. Vereš (Šiňanský, Marcinko) pres/1 - 10. Goffa (Vilček, Krenický), 19. Duplinský (Lamač, Pavlovský), 40. Paulovský (Duplinský, Lamač), 47. Jursa (Ľ. Chovan) pres/1, 48. Duplinský (Paulovský, Lamač).
Vylúčení: 2:2. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Vall, Tomáš. Divákov: 750.
HK STEEL TEAM: Spodniak (21. Karolyi) - Valečko, Hopkovič, T. Stríž, A. Markuš, Štec, Dolgoš - Halás, Šimčák, Matis - Vilčinskij, Romanov, Fedorko - Šiňanský, Vereš, Marcinko - Béreš, Barna, Fajčák.
HK: Fekete (52. M. Vilček) - Triščík, Falát, L. Zagrapan, Guntáš, Príhoda, Jursa - Duplinský, Paulovský, Lamač - T. Vilček, Ľ. Chovan, Goffa - Konečný, Krenický, Lehotský.