Steel aréna dobytá. Michalovská Dukla otočila v Košiciach a má piate víťazstvo v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 23. kola Tipos Extraligy na ľade HC Košice 4:3 po samostatných nájazdoch. Ide už o ich piate víťazstvo v rade a desiaty duel v rade, v ktorom bodovali.

Michalovčania sú v tejto sezóne prvým tímom, ktorému sa podarilo dobyť Steel arénu. Ich víťazstvo je o to cennejšie, že ešte tri minúty pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 1:3. V power-play ale nasmerovali gólmi duel do predĺženia Žitný so Zabusovsom a keď nerozhodlo ani to, museli rozhodnúť nájazdy. V nich exceloval brankár Škorvánek, ktorý zlikvidoval všetky štyri pokusy Košičanov. Na druhej strane boli úspešní Matúš Paločko a Juraj Bezúch. Zverenci trénera Romana Stantiena budú najbližšie v hre v piatok v Banskej Bystrici, následne v nedeľu jedenásteho decembra privítajú na svojom ľade Spišskú Novú Ves.

V košickej Steel aréne sa stretli tímy, ktoré ťahali rôzne série. Košičania doma neprehrali v deviatich dueloch, Michalovčania zase v rovnakom počte zápasov bodovali a v posledných štyroch vyhrali. Lepší vstup do zápasu mali Košičania, brankár Dukly Stanislav Škorvánek ale opäť ukázal, že v súčasných týždňoch má reprezentačnú formu. Postupne zlikvidoval šance Paršina, Lampera, Campbella aj Jääskeläinena. V pätnástej minúte sa vyznamenal aj pri strele Campbella. No a keď Michalovčania v závere nevyužili presilovku, prvá tretina skončila bez gólov. Tie padali až v druhej časti. Skóre mohol otvoriť hosťujúci Vašaš, ktorému v poslednej chvíli zmaril strelu Southorn, zahrmelo tak na druhej strane. Jokeľ krásne našiel Lineta a ten sa presadil gólom do opustenej bránky.  Košičania sa ale dlho z vedenia netešili. Ti minúty po otváracom góle totiž Suja tečoval do siete Chalupovu strelu. Réžiu zápasu potom prebrali do rúk práve Michalovčania, ktorí mali do konca druhej časti viac z hry. V tretej tretine domáci udreli opäť ako prví. V 46. minúte unikli Michal Chovan s Rogoňom a druhý menovaný nedal Škorvánkovi šancu. O osem minút neskôr putoval na trestnú lavicu Szypula a jeho vylúčenie potrestal Jääskeläinenen gólom na 3:1. Štyri minúty pred koncom začali Michalovčania hrať vabank. V power-play najskôr znížil Roman Žitný a v poslednej minúte vyrovnal na 3:3 Zabusovs, ktorý tak poslal duel do predĺženia. V ňom Košičania nevyužili presilovku po faule Suju a o víťazovi tak museli rozhodnúť nájazdy. V nich opäť exceloval Stanislav Škorvánek, na druhej strane boli úspešní Matúš Paločko a Juraj Bezúch. Michalovčania tak zdolali Košičanov aj v treťom tohtosezónnom meraní síl.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 po nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2  - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) pres/1 - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn), rozh. sam. nájazd Paločko.
Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Goga, Kalina - Drblík, Stanzel. Divákov: 3835
HC: Riečický - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko - Zabusovs, Pavlovs, Paločko - Žitný, Buc, Okoličány - Szypula, Suja, Bezúch - Vašaš, Galamboš, Chalupa.