Tesné víťazstvo Trebišova v Dolnom Kubíne

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v zápase jedenásteho kola druhej ligy skupina Východ na ľade MHK Autocar Dolný Kubín tesne 4:3 a do tabuľky si tak pripísali ôsme víťazstvo. Zaujímavosťou je, že rovnakým výsledkom sa skončil aj prvý vzájomný duel týchto súperov v Trebišove vo štvrtom kole. Gólovo sa uviedli Ivan Fedorko, Kirill Romanov, Martin Dolgoš a Jaroslav Šiňanský.

Aktuálne Trebišovčania sú na druhom mieste, na vedúci Kežmarok strácajú iba dva body a majú o jeden odohraný zápas menej. Najbližšie sa zverenci trénera Richarda Šechného predstavia doma, keď v sobotu desiateho decembra o 18.00 hod. privítajú Sabinov.

Trebišovčania nastúpili na duel jedenásteho kola aj s novou posilou, ruským útočníkom Georgim Vilčinským, ktorý naposledy hrával v Považskej Bystrici. Dvadsaťpäťročný rodák z Moskvy sa predstavil v prvom útoku so svojim krajanom Romanovom a Dominikom Šimčákom. Duel lepšie odštartovali hostia. Odmena prišla v jedenástej minúte, keď sa presadil Ivan Fedorko. Domáci v úvode druhej časti prežili dve oslabenia a po nich gólovo udreli. Na 1:1 vyrovnal v 34. minúte Tomáš Lupták. Vyrovnaný stav ale ostal iba dve minúty. Najskôr Romanov naklonil misky váh opäť na stranu Trebišova a tretí gól pridal Martin Dolgoš. Dolnému Kubínu sa ale opäť podarilo vrátiť do zápasu. Mohli za to dva góly Michala Jonáka, ktorý opäť zariadil vyrovnanie. O tom, že tri body putujú na Zemplín rozhodol v 57. minúte Jaroslav Šiňanský.

MHK Autocar Dolný Kubín – HK Steel Team Trebišov 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Góly: 34. T. Lupták (Betušťák), 42. Jonák (Jednroľ, T. Lupták), 50. Jonák (Markovič, T. Lupták) - 11. Fedorko (Valečko, Marcinko), 36. Romanov (Hopkovič), 39. Dolgoš (Valečko, Šechný), 57. Šiňanský (Maricnko, A. Markuš).
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Čahoj - Ševčík, Znak. Divákov: 298.
MHK AUTOCAR: Maťovčík - Šeliga, Jendroľ, J. Lupták, Huba, Javorka, Bodorík, Ladňák - Hricko, Nátny, Hančiak - Jonák, T. Lupták, Hanes - Markovič, Bukna, Šugár - Betušťák, Vaculík, Maňuch.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Hopkovič, Valečko, M. Chovan, A. Markuš - Romanov, Šimčák, Vilčinskij - Fedorko, Marcinko, Halás - Vereš, Šechný, Šiňanský - Béreš, Khismatullin, Vargaeštók.