Michalovská Dukla skolila Poprad gólom v poslednej minúte

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 22. kola Tipos Extraligy nad HK Poprad 2:1 a dosiahli tak štvrté víťazstvo v rade. Michalovčania bodovali v deviatom zápase v rade, z toho osem vyhrali. Poprad síce išiel v prvej tretine do vedenie po góle Kukuču, Filip Vašaš ale v druhej tretine vyrovnal a Ivan Glazkov rozhodol o michalovskej výhre 36 sekúnd pred koncom. Zverenci trénera Romana Stantiena sa najbližšie predstavia v nedeľu v Košiciach, kde ich v Steel aréne čaká druhé východoslovenské derby v rade.

Úvod východoslovenského derby vyšiel lepšie hosťom, ktorí boli v prvej tretine aktívnejší. Michalovský brankár Stanislav Škorvánek si síce poradil s viacerými šancami, v štrnástej minúte už ale nemal nárok na strelu Kukuču. V druhej tretine sa dostali Michalovčania do hry vďaka dvom presilovkám v rade. Tie síce nevyužili, no boli častejšie pre brankárom súpera. Vyrovnať sa im podarilo v 34. minúte, kedy Szypula naskočil z trestnej lavice, hneď sa dostal do brejku a po jeho prihrávke Filip Vašaš nedal Rychlíkovy šancu. V tretej časti sa obraz hry nemenil. Obaja súperi čakali na šancu a tá michalovská prišla v 58- minúte, kedy bol vylúčení hosťujúci obranca Kotvan. Jeho vylúčenie potrestal 36 sekúnd pred koncom Ivan Glazkov.  Na jeho gól už Popradčania nedokázali odpovedať a hoci Michalovčanov prestrieľali 50:23, na body im to nestačilo.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 34. Vašaš (Szypula, Glazkov), 60. Glazkov (Zabusovs, Pavlovs) - 14. Kukuča (Mlynarovič, Matej Paločko).
Vylúčení: 2:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Výeta - Ordzovenský, Valo. Divákov: 2845.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko – Zabusovs, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Buc, Lapšanský – Szypula, Suja, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa.
HK: Rychlík – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Jasečko – Livingston, Skokan, Razgals – Záborský, Bubela, Svitana – Matej Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Juhola, Paukovček, Valigura.