Michalovská výhra na ľade lídra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 21. kola Tipos Extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 3:1 a zosunuli ich tak z pozície lídra tabuľky. Zemplínčania síce prehrávali po góle Jacksona, ešte v prvej tretine ale vyrovnal Ethan Szypula a v tretej časti naklonili misky váh na ich stranu Adam Lapšanský a Patricks Zabusovs, ktorý skóroval do prázdnej bránky.

Michalovčania tak bodovali aj v ôsmom zápase v rade a ich tréner Roman Stantien po štyroch remízach v riadnom hracom čase získal prvýkrát s tímom tri body. Jeho mužstvo sa najbližšie predstaví v piatok druhého decembra na svojom ľade, kde od 17.30 hod. privíta Poprad.

Michalovčania začali duel na ľade lídra tabuľky veľmi dobre. Boli to práve oni, kto udával tempo hry. V prvej časti súpera prestrieľali 17:4!!! Hneď z kraja zápasu mali tri čisté šance Vašaš, Chalupa a Zabusovs, brankár Kántor ale svoj tím podržal. Nové Zámky prečkali aj vylúčenie Klempu a po ňom gólovo udreli. Opäť raz v tom mal prsty ich prvý útok. Puk sa od Leeho cez Johnsona dostal až k Robertovi Jacksonovi, ktorý otvoril skóre duelu. V prvej tretine mali ale naďalej viac z hry Michalovčania a v sedemnástej minúte prišlo k zaslúženému vyrovnaniu, o ktoré sa postaral v prečíslené štyroch proti trom Ethan Szypula. V druhej časti domáci vyrovnali priebeh hry. Pomohli im k tomu tri presilovky v rade, ktoré ale na gól nepretavili. Gól v tejto časti síce nepadol, no hral sa výborný hokej z oboch strán. Obaja brankári sa museli mať na pozore, ani jeden ale v tejto časti neinkasoval. V tretej tretine sa opäť hral dramatický hokej. Ani jeden zo súperov nebránil, snažil sa získať výhodu na svoju stranu. Ako prví ju získali Michalovčania, ktorí sa dostali k dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov. Pri signalizovanom vylúčení Tomáša Mikuša totiž fauloval aj Myšiak a na „lavicu hanby“ išli obaja. Dvojnásobnú presilovku pretavil vo vedúci gól Adam Lapšanský. Domáci vrhli všetky sily do útoku. Už viac ako tri minúty pred koncom odvolali brankára Kántora, za čo ale pykali, keď ich v 58. minúte potrestal gólom do prázdnej bránky Zabusovs.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Jackson (Johnson, Lee) – 17. Szypula (Okoličány), 51. Lapšanský (Pavlovs, Štajnoch) pres/2, 58. Zabusovs (Paločko)
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Konc ml., Štefik – Stanzel, Bogdaň. Divákov: 2130.
HC MIKRON: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Mar. Chovan, Mamčics, Jobek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, T. Mikúš, Klempa – Mišiak, J. Mikúš, R. Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto.
HK DUKLA INGEMA: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Stripai – Zabusovs, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Buc, Chalupa – Vašaš, Galamboš, Lapšanský – Szypula, Okoličány.