Výhra HK Steel Team v Mikuláši, hetrik Šechného

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v ôsmom kole druhej ligy skupina Východ na ľade rezervy Liptovského Mikuláša rázne 9:1. Tri gól strelil syn tréner tímu Richard Šechného Richard Šechný mladší. Dva góly pridal Dominik Šimčák, po jednom Gabriel Vereš, Ivan Fedorko, Tomáš Stríž a Matúš Matis.

Zverenci trénera Richard Šechného majú vo víkendovom deviatom kole voľno a v desiatom sa mali v sobotu 26. novembra predstaviť v Gelnici. Po dohode klubov sa ale zápas odohrá od 18.00 hod. v Trebišove. Ešte predtým ich v utorok 22. novembra o 18.00 hod, univerzitný tím z Košíc. V desiatom kole pocestujú v sobotu tretieho decembra do Dolného Kubína, no a v sobotu desiateho decembra privítajú Sabinov.

Favorit duelu sa rozbiehal pomalšie a gólovo úradoval až v druhej polovici zápasu. Po prvej tretine bol stav bezgólový, keď domácich držal nad vodou hlavne brankár Němec. Ako prvý ho prekonal v 26. minúte Richard Šechný. Toho ideálne našiel Štec. O desať minút neskôr nabil Romanov Dominikovi Šimčákovi, ktorý prekonal Němca po druhýkrát, no a krátko pred koncom druhej časti upravil na 0:3 Gabriel Vereš. Trebišovčania to naplno rozbalili až v záverečnej tretine, kedy strelili šesť gólov. Dva z nich zaznamenal Richard Šechný, ktorý tak strelil prvý hetrik v seniorskej kariére. K synovi hlavného trénera sa v druhej časti pridal opäť aj Šimčák, ďalšie góly strelili Tomáš Stríž, Ivan Fedorko a Matúš Matis, ktorý sa presadil v presilovke. Čestný úspech domáceho tímu zaznamenal taktiež v presilovke Fiala. Záver duelu spestrila aj pästná výmena v podaní Filipa Danka a Jaroslava Šiňanského.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Steel Team Trebišov 1:9 (0:0, 0:3, 1:6)
Góly: 54. Fiala (Danko, Lištiak) pres/1 - 25. Šechný (Štec, Šiňanský), 36. Šimčák (Romanov), 40. Vereš (Matis), 42. Fedorko, 43. T. Stríž, 43. Šimčák (Romanov), 45. Šechný (Vereš, Šiňanský), 47. Matis (Šimčák, Romanov) pres/1, 59. Šechný (Vereš, Halás).
Vylúčení: 4:4, navyše Danko - Šiňanský 5+DKZ (hrubosť). Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller - Ševčík, Mišek.
MHK 32: Němec (47. Bátory) - Danko, Laučík, R. Fiala, Danko, Martínke, Matejčík - Struška, Piatka, Nechaj - Pavlovič, Bacúr, Janček - Hubka, Puška, Šoltis - Haluška, Lištiak, Šimek.
HK STEEL TEAM: Spodniak - Valečko, Hopkovič, A. Markuš, M. Chovan, Dolgoš, Štec, Komorovský - Romanov, Šimčák, Matis - Halás, Marcinko, Fedorko - Šiňanský, Šechný, Vereš - Béreš, Barna, Vargaeštok - T. Stríž.

Ostatné výsledky 8. kola: HK Sabinov - MHK Kežmarok 2:7, HK Bardejov - MHK Autocar Dolný Kubín 4:3 po sn.