Víťazná premiéra Romana Stantiena

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase sedemnásteho kola najvyššej Tipos Extralige na ľade Prešova 2:1 po predĺžení a nielenže dopriali svojmu trénerovi Romanovi Stantienovi víťaznú premiéru, ale dosiahli aj štvrté víťazstvo v rade. Zverenci trénera Romana Stantiena najbližšie dva zápasy odohrajú doma. V piatok od 17.30 hod. hostia HKM Zvolen a v nedeľu od 16.30 hod. privítajú v súboji Dukiel Trenčín.

Úvodné sekundy východoslovenského derby vyšli lepšie domácim Prešovčanom. Tí už pod taktovkou nového trénera Juraja Faitha na chvíľu Michalovčanov zatlačili, skrumáž pred bránkou vyriešil Škorvánek zaľahnutím puku. Zemplínčania, ktorých viedol takisto nový lodivod Roman Stantien, kontrovali strelou Zabusovsa bez prípravy, ktorú Rabčan vyrazil.  Následne mali hostia výhodu presilovej hry, tú ale zahrali veľmi zle. Navyše v nej mohli inkasovať, Škorvánek ale vychytal Nauša a po skončení presilovky zlikvidoval aj šancu Šimka. Na druhej strane Bespalov zneškodnil strelu Žitného spomedzi kruhov, na šancu Pavlovsa, ktorý doráža strelu Michalčina už ale nemal nárok a od jedenástej minúty tak Michalovčania viedli 1:0. V druhej tretine začali pre zmenu lepšie hostia, ktorí Prešovčanov nepúšťali do streleckých príležitostí. Prvýkrát domáci ohrozili domáci brankára Škorvánka až v dvanástej minúte, dovtedy ich brankár Bespalov zlikvidoval tri šance Zemplínčanov. Krátko pred koncom nevyužili gólovú šancu ani Stripai s Mihalikom a Michalovčania neuspeli ani v ďalšej presilovke.  Prešovčania sa v tretej časti začali dostávať čoraz viac do hry. Najskôr ustáli gólovú tutovku Suju. Následne putoval na trestnú lavicu Bjalončík a keď ho nasledoval aj Buc, domáci získali 44 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú na vyrovnanie pretavil Gerlach. Po vyrovnaní mali Prešovčania k dispozícii presilovku piatich proti štyrom, tú ale ukončil faul práve strelca vyrovnávajúceho gólu. Do konca riadneho hracieho času sa už nič neudialo, išlo sa teda do predĺženia. V ňom mali viac z hry hostia, ktorí po Bucovej presnej strele vyhrali 2:1.

HC MV Transport Prešov - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1).
Góly: 47. Gerlach (Girduckis, Šimek) pres/2 – 11. Pavlovs (Zabusovs, Bezúch), 64. Buc (Žitný, Glazkov)
Vylúčení: 5:3. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, J. Konc - Stanzel, Janiga. Divákov: 711.
HC MV TRANSPORT: Bespalov - Giles, Lalík, D. Jendroľ, F. Fekiač, Nátny, Doetzel - Nauš, Girduckis, Gerlach - J. Sýkora, Šimun, Milý - Martin, Šimek, Krajč - Žilka, Klíma, K. Jendroľ - Pulščák.
HK DUKLA INGEMA: Škorvánek - Glazkov, Štajnoch, Hammond, Ch. Michalčin, Mihálik, Macejko - Matúš Paločko, Suja, Zabusovs - Bezúch, Pavlovs, Žitný - Lapšanský, Bjalončík, Vašaš - Chalupa, Buc, Stripai.