Koniec víťaznej šnúry. HK Steel Team Trebišov podľahol doma Kežmarku

Hokejisti HK Steel Team Trebišov utrpeli prvú porážku v tejto sezóne. Vo štvrtom kole druhej ligy B. skupiny podľahli na svojom ľade MHK Kežmarok hladko 0:4 a prišli tak o svoju stopercentnosť, a takisto aj víťaznú sériu v druhej lige, ktorá sa zastavila na 26 zápasoch.

Duel začal minútou ticha za zosnulého prezidenta HK Steel Team Júliusa Kmeca. Lepšie odštartovali domáci, ktorí v prvých desiatkach sekúnd niekoľkokrát podkúrili svojmu súperovi, no bez gólového efektu. Kežmarčania čakali na svoje šance a v prvej desaťminútovke ich chladnokrvne využívali. V piatej minúte prenikol do útočného pásma „extrebišovčan“ Kubus, naservíroval puk Bednarčíkovi, ktorý otvoril skóre duelu. O šestnásť sekúnd neskôr bolo 0:2, keď chybnú rozohrávku brankára Halásza potrestal gólom Ištoci. No a v desiatej minúte už hostia viedli rozdielom triedy, keď benevolentnosť trebišovskej obrany potrestal Janaček. Od tohto momentu hostia dôkladne zabetónovali svoje pásmo a čo preniklo bezpečne riešil spoľahlivý brankár Jaromír Just. Ten podržal svoj tím vo štyroch oslabovkách, ako aj pri viacerých šanciach HK Steel Team. Pri tej poslednej oslabovke a power-play upravil na konečných 0:4 svojim druhým gólom v zápase Christián Bednarčík.

HK Steel Team Trebišov - MHK Kežmarok 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Bednarčík (Kubus), 5. Ištocy (D. Šoltés), 10. Janaček (Ištocy), 60. Bednarčík (Just) oslab/1.
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: M. Korba - Tomáš Bogdaň. Divákov: 920.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, Mat. Chovan, Štec, Dolgoš, A. Markuš, Kobeľa - Romanov, Vereš, Marcinko - Halás, Šimčák, Fedorko - T. Stríž, Barna, Matis - Fajčák, Khismatulin, Šiňanský - Béreš.
MHK: Just - Hodorovič, Krmenčík, D. Šoltés, Findura, Cvejn, Cvengroš, Tomeček, Kostyšák - Bednarčík, Kubus, Huszárik - Dzivjak, Ištócy, Janaček - Lapšanský, Džerenga, Bukovina - Pavlov, Krempaský, Krigovský.