Michalovská Dukla Ingema s troma bodmi na Spiši

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stretnutí štrnásteho kola Tipos Extraligy na ľade HK Grotto Spišská Nová Ves 1:4, čím natiahli svoju víťaznú sériu so Spišiakmi už na 25 duelov. O góly v sieti HK Grotto sa postupne postarali Lotyši Zabusovs a Pavlovs, Miroslav Macejko a gólom do prázdnej bránky pečatil michalovské víťazstvo Roman Žitný.

Zverenci trénera Toma Coolena sa najbližšie predstavia dvakrát doma. V piatok štvrtého novembra o 17.30 hod. hostia obhajcu prvenstva bratislavský Slovan, v nedeľu šiesteho novembra o 16.30 hod. ostatného finalistu HK Nitra.

Aj keď Michalovčania nevstupovali do zápasu na Spiši v najlepšom rozpoložení, stále mohli mať na mysli negatívnu sériu Spišiakov s nimi. Tí nedokázali Michalovce zdolať v 24 zápasov v rade a nepodarilo sa im to ani tentoraz. Lepší vstup do zápasu mali rozbehnutí domáci. Tí rýchlou hrou vytvárali na Michalovčanov tlak a po ich chybách ohrozovali Škorvánka v bránke. V štvrtej minúte ušiel Majdan, ktorý v brejku nedal michalovskému brankárovi šancu. Domáci mohli následne navýšiť svoje vedenie, keď bol na päť minút a dokonca zápasu vylúčený Osburn. Michalovčania prečkali dlhočíznu presilovku a v závere prvej tretiny mohli vyrovnať, v presilovke po vylúčení Bortňáka ale nič nedokázali vymyslieť. Trest mohol prísť na konci prvej časti, puk z Hamráčkovej hokejky dokonca skončil v sieti, no až po časovom limite, takže zákonite neplatil. Oveľa lepšie vyšla Michalovčanom druhá tretina. V nej Zabusovs v 24. minúte vyrovnal na 1:1. Následne putoval na trestnú lavicu Ališauskas a v presilovke ďalší Lotyš Pavlovs naklonil misky váh na michalovskú stranu. Rozbehnutí hostia pokračovali v aktívnej hre. V 35. minúte dokonca viedli o dva góly, po tom, čo sa presadil Miroslav Macejko. Víťazstvo si priblížili hneď v úvode tretej tretiny, kedy prečkali vylúčenie Zabusovsa, po ňom mohol definitívne rozhodnúť práve lotyšský útočník, v brejku troch na jedného trafil ale iba vyrážačku Melicherčíka. Na druhej strane mohol znížiť Vandas, vyznamenal sa aj Škorvánek. Dve minúty pred koncom začali hrať Spišiaci vabank, odvolali brankára, no nepodarilo sa im streliť ani kontaktný gól. Naopak, unikol im Roman Žitný, ktorý gólom do prázdnej bránky pečatil michalovské víťazstvo na 4:1.

HK Grotto Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce koniec (1:0, 0:3, 0:1)
Góly: 5. Majdan (Nellis, Rapáč) – 24. Zabusovs (Hammond), 29. Pavlovs (Paločko, Glazkov) pres/1, 35. Macejko, 60. Žitný (Paločko)
Vylúčení: 4:6, navyše Osburn (Michalovce) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krajčík, Novák, – Durmis, Jurčiak, – Beniač. Divákov: 2890.
HK GROTTO: Melicherčík - Ulander, Ališauskas, Romaňák, Oullet-Beaudry, Žiak, Ordzovenský - Verbeek, Salituro, Vandas - Majdan, Nellis, Rapáč - Štrauch, Bortňák, Giľák - Hamráček, Kerbashian, Novák.
HK DUKLA: Škorvánek - Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihalik, Macejko - Paločko, Suja, Zabusovs - Lapšanský, Pavlovs, Žitný - Bezúch, Buc, Vašaš - Chalupa, Galamboš, Lačný.