MFK Zemplín domácu sériu zakončil víťazstvom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí pätnásteho kola najvyššej Fortuna ligy nad AS Trenčín 2:0 a vrátili sa tak do boja o prvú šestku, na ktorú na deviatej priečke strácajú iba tri body. O výhru sa postarali gólmi legionári Wisdom Kanu a Adler Da Silva, ktorí sa presadili v druhom polčase.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára v jesennej časti budú v lige v hre ešte trikrát. V sobotu piateho novembra ich čaká duel v Skalici, týždeň na to v sobotu dvanásteho novembra privítajú o 15.00 hod. Žilinu, no a jesennú časť zakončia vo štvrtok sedemnásteho novembra súbojom v Trnave. Ešte predtým ich už tento utorok čaká duel Slovnaft Cupu v Dubnici nad Váhom.

Zemplínčania vo svojom štvrtom domácom dueli v rade nezačali optimálne. Trenčania boli v prvom polčase všade o krok skôr, boli súbojovejší a aj viac pred bránkou súpera. Zo svojej prevahy ale nedokázali skórovať. Najbližšie k tomu boli v 41. minúte, kedy hlavička Ďurišku po rohovom kope skončila na žrdi. Blízko ku gólu boli hostia aj v závere polčasu, Gajdoš ale mieril z dobrej pozície vedľa. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Michalovčania vybehli na súpera a hneď z prvej šance aj skórovali. Peňa poslal loptu do pokutového územia a Kanu ju upratal za chrbát bezmocného Kukučku. Michalovčanom strelený gól vlial energiu do žíl. Najskôr mohol zvýšiť ich vedenie Vaško, po ňom Kanu, Kukučka ale držal svojich nad vodou. Trenčiansky brankár sa vyznamenal aj pri Marcinovej tvrdej strele. Trest mohol prísť na druhej strane, Bainovičov priamy kop vytlačil Száraz končekmi prstou na žrď a nedopustil ani dorážku. Následne sa neujali ani dve šance striedajúceho Emeka. Michalovské vedenie v 81. minúte poistil striedajúci Adler Da Silva, ktorý chvíľu predtým takisto zahodil tutovku.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 46. Kanu, 81. Adler Da Silva
Žlté karty: 74. Njie, 75. M. Marcin, 90+. T. Slebodník - 80. Bainovič
Rozhodovali: Gemzický - Jánošík, Zemko; 603 divákov
MFK ZEMPLÍN: B. Száraz - D. Magda, Kotula, Ranko, Méndez - Peňa (89. T. Slebodník), Njie, F. Vaško - M. Marcin, Kanu (81. M. Begala), L. Jánošík (73. Adler Da Silva)
AS: Kukučka - Yem (55. Mičuda), Pires, Ďuriška, Kozlovský – Lavrinčík (68. Sulaeman), Bainovič, A. Gajdoš – M. Kmeť (68. C. Ramirez), Kupusovič (55. Emeka), Soares (83. Demitra)

Hlasy trénerov (zdroj: mfk zemplín)
Norbert Hrnčár (tréner Michaloviec): "Prvý polčas z našej strany bol nervóznejší a nesúrodý, strácali sme ľahké lopty. Dôležité bolo, že sme vzadu udržali nulu, lebo Trenčín v posledných zápasoch strelil štyri góly Slovanu, tri Skalici a štyri Trebišovu. V druhom polčase sme to rozbalili a predviedli sme viacero fantastických akcií. Mali sme veľa gólových situácií a možností, mohli sme zápas uzavrieť skôr. Veľmi sa tešíme z víťazstva proti nepríjemnému súperovi. Z pohľadu celého zápasu je to zaslúžené víťazstvo."

Marián Zimen (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili dobre, držali sme sa plánu, s akým sme sem prišli. Vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, avšak neboli sme efektívni. Do druhého polčasu sme nevstúpili tak, ako by sme si predstavovali, hneď sme inkasovali gól a odišla nám väčšia kvalita a trpezlivosť, aby sme zápas ešte zdramatizovali. Súper zaslúžene zvíťazil, my ideme domov bez bodu."