FK Humenné vylialo zo Slovnaft Cupu fortunaligovú Dunajskú Stredu

Obrovské prekvapenie sa zrodilo v utorkovom zápase štvrtého kola Slovnaft Cupu v Humennom. Domáci FK totiž vyradil fortunaligový FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý zdolal po drupolčasovom obrate 2:1.

Humenčania po prvom polčase prehrávali po góle Leginusa. Po hodine hry ale vyrovnal utešenou strelou Diamé a trinásť minút pred koncom rozhodol o senzačnom postupe Humenčanov Sven Jurčišin. Zo Zemplínčanov budú vo štvrtom kole Slovnaft Cupu v hre ešte aj MFK Zemplín Michalovce a Slavoj Trebišov. Trebišovčania nastúpia už v stredu o 14.30 hod. proti fortunaligovému Trenčínu, no a Michalovčania odohrajú duel štvrtého kola v Dubnici nad Váhom až budúci utorok 25. októbra.

Humenčania nastúpili na zápas pod vedením už nového trénera Andreja Čiráka, ktorý cez víkend nahradil odvolaného Ondreja Desiatnika. Od úvodu nedali fortunaligistovi ani voľný meter na trávniku. Prví mohli skórovať hostia, Ramadanovu tvrdú strelu vytlačil Piroščák na rohový kop. V 24. minúte vystrelil nepríjemne domáci kapitán Streňo, ktorého projektil trafil brvno. O tri minúty udreli na druhej strane hostia, keď sa presadil Lukáš Leginus. O päť minút neskôr mohol byť útočník DAC dvojgólový, tentoraz ho ale vychytal Piroščák a ten sa nedal prekonať ani z následnej dorážky. Do druhého polčasu poslal tréner DAC Adrián Guľa na ihrisko aj najlepšieho strelca Fortuna ligy Nikolu Krstoviča, boli to ale domáci, ktorí boli v ofenzívne aktívnejší. V šesťdesiatej minúte vystihol Streňo rozohrávku súpera, poslal loptu Adamovi Daimému a ten utešenou strelou vyrovnal na 1:1. Rázom sa domáci dostali na koňa. V 77. minúte Diamé poslal loptu do pokutového územia, tá sa dostala s Jurčišinovi, ktorý minútu predtým vybehol na ihrisko a prvý dotyk lopty premenil na vedúci gól. Hostia síce vrhli všetky sily do útoku, nebol to ale ich deň. Ďalšiu gólovú šancu si už nevypracovali a preto ďalej idú prekvapujúco Humenčania.

FK Humenné - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1)
Góly: 60. Diamé, 77. Jurčišin – 27. Leginus.
Žlté karty: 73. Maťaš, 78. Jurčišin, 90+2. Sedláček, 90+3. Kuc – 33. Nebyla, 88. Ciganiks, 90+3. Krstović.
Rozhodovali: Gemzický – Jekkel, Železňák.
Divákov: 1440.
FK: Piroščák – Zlacký, S. Kuc, J. Dzurík, C. Vasiľ – Vaľovčin (65. Komjatý), Komár (87. Jančo) – J. Sedláček, Maťaš (76. Jurčišin), Streňo – Diamé (86. Rypák).
FK DAC 1904: Veszelinov – Fazlagič, Muhamedbegovič, Balogh (46. Krstovič), Kalmár, Ciganiks (90. Dimun), Kružliak, Ramadan, Blackman (85. Andzouna), Leginus, Nebyla (85. Veselovský).