Sterilná Dukla s piatou porážkou v rade

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v zápase ôsmeho kola Tipos Extraligy na vlastnom ľade s Duklou Trenčín 1:2 po predĺžení a zaknihovali tak už piatu porážku v rade. Jediný michalovský gól strelil Matúš Paločko. Zverenci trénera Toma Coolena budú najbližšie v hre budúci piatok, kedy sa predstavia v Liptovskom Mikuláši.

Mraky z futbalového štadióna sa v nedeľu preniesli na michalovský zimák. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce totiž dopadli rovnako, ako v sobotu futbalisti, doplatili na chabú koncovku. Rovnako nastúpili proti poslednému tímu tabuľky a rovnako prehrali 1:2. Michalovčania Trenčanov prestrieľali 51:14, na góly ale prehrali 1:2 po predĺžení a za nepremenené šance si môžu spytovať svedomie.

Do zápasu jednoznačne lepšie vstúpili Michalovčania. Tí si vytvárali jednu gólovú pozíciu za druhou. Prvú šancu si vypracoval navrátilec Igor Safaralejev, v tretej minúte sám pred LaCouvée zlyhal aj Dávid Buc. Michalovčania síce nepotrestali vylúčenie Pietronira, no krátko po jeho návrate dostal puk do bránky Matúš Paločko. V šestnástej minúte mohlo byť 2:0, Paločko tentoraz nabíjal Bjalončíka, ktorého parádne vychytal brankár trenčianskej Dukly. Michalovskému tlaku neublížilo ani vylúčenie Chalupu, Trenčín sa v presilovke na nič nezmohol. Do druhej časti si domáci preniesli presilovku po ďalšom faule Pietronira, opäť ju ale nevyužili, rovnako ako hostia vylúčenie Lapšanského a Michalovčania ďalšiu presilovku za viac hráčov na ľade. Krátko po jej skončení mohol skórovať opäť Bjalončík, opäť sa ale zaskvel LaCouvée. Tretiu čistú gólovú šancu si Bjalončík vypracoval v 34. minúte, opäť ho vychytal skvelý bankár Trenčína. Ten o minútu neskôr nevedel, kde má puk, pri Bucovej strele mu pomohlo aj šťastie. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo na začiatku tretej časti. Hostia sa dostali do ojedinelej šance a Andrej Krajčovič vyrovnal 1:1. Po vyrovnaní sa opäť začalo naháňanie Michalovčania za druhým gólom, ktorý ale nie a nie padnúť. Nepomohli ani dve presilovky a ani drvivý tlak v posledných desiatich minútach. Predlžovalo sa a Michalovčania stratili aj druhý bod, keď na konečných 1:2 dával Peter Sojčík.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly:
12. Paločko (Bjalončík, Glazkov) – 43. Krajčovič (Belluš, Sojčík), 62. Sojčík (Sloboda).
Vylúčení:
3:5. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Smrek – Knižka, Janiga. Divákov: 1802.