Trápenie pokračuje. MFK Zemplín doma podľahol poslednému Liptovskému Mikulášu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase trinásteho kola na domácej pôde s posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 a opäť tak padli hlbšie do krízy. Michalovčania síce viedli po góle Peňu, Liptáci však v druhom polčase Jendriškom a Gažim otočili skóre vo svoj prospech.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa doma predstavia ešte trikrát v rade. Už v stredu dvanásteho októbra ich od 16.30 hod. čaká dohrávaný duel desiateho kola proti Podbrezovej. Následne v nedeľu privítajú v zápase štrnásteho kola Slovan Bratislava (19.00 hod.) a v sobotu 22. októbra Trenčín (15.00 hod.).

Trinásť kôl čakali futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš na prvé tohtosezónne ligové víťazstvo. Nakoniec ho dosiahli na pôde trápiacich sa Michaloviec. Tie nevyšli zo svojho tieňa ani v zápase proti poslednému celku tabuľky. Doplatili na to, na čo doplácajú od začiatku sezóny. Koncovku a svoje chyby! A takisto aj na jednu hrúbku, ktorú ako sme si už v zápasoch Zemplína zvykli, predviedli rozhodcovia...

Michalovčania nastupovali do zápasu s jasným cieľom, získať proti poslednému tímu tabuľky tri body. Svoj cieľ začali napĺňať v prvej dvadsaťminútovke, v ktorej boli jasne lepším tímom. V dvanástej minúte bol prvýkrát v pohotovosti brankár Liptákov Sváček, ktorý zlikvidoval strelu Jánošíka. O šesť minút neskôr mohli hostia premeniť svoj prvý pobyt v šestnástke na gól. Gaži preniesol loptu na Župu, ktorého strelu na dvakrát zlikvidoval Száraz. O dve minúty neskôr sa z gólu tešili domáci. Z pravej strany poslal loptu do pokutového územia Matúš Marcin a Peňa efektnou petičkou otvoril skóre duelu. Zemplínčania boli aktívnejším tímom aj v ďalších minútach. Odmenou im mohol byť druhý gól, ktorý dosiahol Lukáš Jánošík, čiarový rozhodca  Štofík ale nepochopiteľne zdvihol zástavku a odmával ofsajd, ktorý asi videl na štadióne iba on...  V tridsiatej minúte načapoval ideálny center z ľavej strany Jánošík, Marcin však trestuhodne hlavou zahodil. Trest mohol prísť na druhej strane. Po prihrávke Totku pálil Jendrišek, jeho strelu odvrátil Kotula.  V samom závere polčasu sa ešte dvakrát zaskvel brankár Mikuláša Sváček, ktorý zlikvidoval strely Kotulu a Kanua.

Na začiatku druhého dejstva mohol definitívne rozhodnúť opäť Marcin, ktorý prekopol v ďalšej tutovke. Postupnými minútami sa obraz hry menil a viac sa do nej dostávali aj hostia. Tí dali o sebe prvýkrát vedieť po hodine hry a hneď bolo vyrovnané. Michal Ranko podcenil center Filinského, následne nestačil v šprinte na Jendriška, ktorý nedal Szárazovi najmenšiu šancu. O osem minút neskôr dokonca hostia viedli. Opäť v tom mal prsty michalovský kapitán, ktorý sa zrazil s vybiehajúcim brankárom Szárazom a Gaži poslal loptu do opustenej brány. Domáci sa už aj napriek snahe do zápasu nedostali. V medzišestnástkovom priestore síce dominovali, nedokázali sa ale dostať do gólových šancí a preto prehrali po druhýkrát v rade a dostali sa ešte do väčšieho marazmu, v akom boli pred duelom...

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:0)
Góly: 20. Peňa - 59. Jendrišek, 67. Gaži.
Žlté karty: 47. Njie - 49. Mihal, 90. Káčerík.
Rozhodovali: Očenáš - Štofík, Rozsbeck.
Divákov:
MFK ZEMPLÍN: Száraz – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Kanu (73. Petrík), Njie (73. Begala, 79. Slebodník), Peňa – Marcin, Da Silva (87. Záhradník), Jánošík (87. Adekunle).
MFK TATRAN: Sváček – Filinský, Bielák, Mihal – Totka, Gerát, Václavik, Župa – Gaži (88. Voško), Staš (88. Nečas) – Jendrišek (84. Káčerík).

Uverejnené: 08.10.2022 21:05:06