HK Steel Team Trebišov na úvod vyprášil rezervu Liptovského Mikuláša

Hokejisti HK Steel Team Trebišov zvíťazili v prvom kole druhej ligy skupina B. na domácom ľade nad rezervou extraligového Liptovského Mikuláša hladko 6:2.

Dva góly obhajcu druholigového prvenstva strelila nová posila, ruský útočník Kirill Romanov, po jednom pridali Tomáš Valečko, Ivan Fedorko, Tomáš Stríž a Dušan Kobeľa. Zverenci trénera Richarda Šechného sa doma predstavia aj v nasledujúcich dvoch kolách. V druhom majú voľno, v treťom privítajú v sobotu pätnásteho októbra o 18.00 hod. Gelnicu a o týždeň neskôr, v sobotu 22. októbra taktiež od 18.00 hod. Dolný Kubín.

Favorit stretnutia sa rozbiehal pomalšie. V ceste mu stál predovšetkým brankár Jaroslav Němec, ktorý hlavne v prvej tretine privádzal viackrát trebišovských strelcov do úzkych. Hosťom sa vydaril hneď prvý pobyt v útočnom pásme na strelenie úvodného gólu, keď sa presadil center ich úvodnej formácie Matej Florek. Domáci síce prvú tretinu vyhrali na strely 16:8, boli ale neefektívni. Nepresadili sa ani v presilovke po vylúčení Bacúra. Hostia ich ale po faule Martina Barna napodobnili a v štrnástej minúte prišiel trest, keď na 1:1 vyrovnala najnovšia trebišovská posila Kirill Romanov. Hostia v úvode druhej tretiny ustáli dve vylúčenia Samuela Danka, v 33. minúte už ale inkasovali, keď po individuálnej akcii Marcinka presne mieril Tomáš Valečko. Tento gól domácich naštartoval a do konca tretiny pridali ešte dva presné zásahy, ktorými sa definitívne upokojili. Na 3:1 zvyšoval opäť Romanov, štvrtý gól pridal Ivan Fedorko. V tretej časti sa duel už len dohrával. Vo vlastnom oslabení zvýšil domáce vedenie Tomáš Stríž, následne upravil Dušan Kobeľa už na 7:1. Pätnásť sekúnd pred koncom korigoval v presilovej hre na konečných 6:2 svojim druhým gólom v zápase Matej Florek.

HK Steel Team Trebišov - MHK 32 Liptovský Mikuláš B 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Góly: 14. Romanov (Matis), 33. Valečko (Marcinko), 36. Romanov pres/1, 38. Fedorko (Halás), 43. T. Stríž oslab/1, 48. Kobeľa (Fedorko, Halás) - 3. Florek (Struška, Nechaj), 60. Florek (Nechaj, Struška) pres/1.
Vylúčení: 6:8. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Smerek - Riš, Kišdučák. Divákov: 800.
HK STEEL TEAM: Halász - Valečko, Hopkovič, M. Chovan, Štec, Dolgoš, A. Markuš, Kobeľa - Marcinko, Romanov, Matis - Halás, Šimčák, Fedorko - T. Stríž, Barna Šiňanský - Béreš, Khismatullin, Vargaeštók.
MHK 32 B: Němec - Danko, Droppa, Bakala, Matejčík, Laučík, Trochta - Nechaj, Florek, Struška - Bacúr, Pavlovič, Fiala.