MŠK Iuventa s prvými bodmi, v Stupave vyhral 38:27

Gólovo ich potiahla hlavne dvanásťgólová Martina Popovcová, ku ktorej sa pridala aj sedemgólová Alena Dvorščáková. Zverenky trénera Petra Kostka sa najbližšie predstavia doma budúcu sobotu 24. septembra, kedy ich čaká od 17.30 hod. šláger štvrtého kola, v ktorom vyzvú Dunajskú Stredu.

V samom úvode sa darilo bývalej hráčke Iuventy Márii Holešovej, po ktorej góloch viedla Stupava 1:0, aj 2:1. Domáce hráčky viedli aj po góle Kovácsovej 3:2, Michalovčanky ale odpovedali dvoma gólmi v rade a po presnej strele Popovcovej sa ujali v siedmej minúte po prvýkrát vedenia (3:4). Ľavej kridelníčke Iuventy to na začiatku išlo. Na konci desiatej minúte po jej štvrtom góle viedli hostky 6:5. Blahorecová síce vyrovnala na 6:6, tým ale odštartovala gólovú šnúru Iuventy, ktorá po šiestich presných zásahov v rade viedla po ďalšom góle Popovcovej v sedemnástej minúte 12:6.  Domáce hráčky sa ale zmobilizovali. Šnúrou piatich gólov v rade znížili na 11:12. Záver prvého polčasu však patril Michalovčankám. Tie gólovo potiahla opäť Popovcová, ku ktorej sa pridala aj Dvorščáková (v prvom dejstve zaznamenali osem respektíve sedem gólov) a Iuventa viedla po prvom polčase opäť o šesť gólov 21:15.

V druhom polčase už mladučké hosťujúce družstvo skúsene držalo opraty zápasu vo svojich rukách. Na každý gól súperiek dokázalo odpovedať rovnakou mincou, a tak sa ich náskok Stupave nedarilo stenčovať. Naopak, po góle Krivokapičovej bolo v 42. minúte už o osem gólov 26:18.  Po ďalších dvoch góloch Popovcovej vyhrávali Michalovčanky už o desať gólov (28:18) a v gólových hodoch pokračovali aj v ďalších minútach. Desaťgólové vedenie si udržiavali aj na začiatku poslednej desaťminútovky a bolo teda rozhodnuté. Stupave sa podarilo aspoň kozmeticky prehru upraviť, no po výsledku 28:37 sa z prvých bodov v sezóne tešili Michalovčanky.

AHT HC Tatran Stupava - MŠK Iuventa Michalovce 28:37 (15:21)
Pok. hody: 5/5 - 4/4. Vylúčené: 4 - 7. Červená karta: 47. Krivokapičová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Bohuniczký a Szeréncsés. Divákov: 185.
AHT HC TATRAN: Hanzalíková, Mozoľová - Schwartzová 2, Griffiths 1, I. Gašpareková 1, Blahorecová 6, Kovácsová 10/5, Jagodič 2, Walterová 1, Galková 2, R. Gašpareková, Palušová, H. Karkušová, Tornócziová, Holešová 3, K. Karkušová.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská, Jakubíková - Dvorščáková 7/3, Polievková, Dmytrenková 1, Popovcová 12, Soskyda, Lukáčová, Gheorghe 2, Kohučová 4/1, Wollingerová 2, Humelová 5, Klučková 3, Krivokapič 1.