(Ne)Zaslúžená deľba bodov

Po nie ideálnom štarte do sezóny už futbalisti MFK Zemplín Michalovce nemajú možnosť strácať body. V stredajšom ôsmom kole sa mohli priblížiť k brehom prvej šestky. Potrebovali k tomu doma zdolať vlani strieborný Ružomberok, takže ich nič ľahké nečakalo. Duel napokon skončil remízou 1:1, po ktorej nebol spokojný ani jeden. Hostia dominovali v prvom dejstve, Michalovčania mali zase viac gólových šancí v druhom dejstve a aj preto sa im bod málil...

Diváci sa poriadne ani nestihli usadiť a už mohli kričať gól. V druhej minúte prešiel strieľaný center až k novej michalovskej posile Njiemu, ktorý ale z päťky netrafil opustenú bránu hosťujúceho tímu. Postupne začali preberať opraty zápasu do rúk Ružomberčania, brankár Szaráz, ktorý dostal šancu po chybujúcom Kožucharovi, sa ale vyznamenal pri šanciach Regáliho a Gereca, pri strele Masla z priameho kopu mu pomohlo brvno. V druhom dejstve sa hral výborný futbal hore-dole. Viac gólových šancí mali Michalovčania. Po hodine hry ich poslal do vedenia Matúš Marcin, o tri minúty neskôr ale vyrovnal Martin Regáli a vyrovnaný stav ostal až do konca. Nemusel, keby Michalovčania v samom závere premenili čisté gólové šance. Michal Jeřábek hlavičkoval z päťky len do bočnej siete a Michal Ranko z čistej pozície mieril nad. Po jeho neúspešnom pokuse zaznel záverečný hvizd rozhodcu Ochotnického a po ňom spadli hráči oboch tímov na kolená. Obaja si uvedomovali, že mali na viac, ako jeden bod...

Remízovému kráľovi sa bod málil

Už v piatom z ôsmych duelov zaknihoval vlaňajší strieborný princ remízu. Družstvo spod Čebraťa síce prehralo iba raz, no až päť remízových rezultátov nedáva vlani druhému tímu do rúk spokojnosť. „Chceli sme tu vyhrať a odniesť si tri body,“ začal svoje hodnotenie duelu tréner MFK Ružomberok Peter Struhár. Jeho zverenci k tomu v prvom polčase boli aj blízko. Opäť ale doplatili na chabú a nedôraznú koncovku, keď si góly pýtali hlavne šance Regáliho s Gerecom. „Domáci si hneď v úvode vytvorili stopercentnú šancu. Následne sme celý prvý polčas boli lepším mužstvom. Mali sme gólové príležitosti, z ktorých sme mali skórovať. S hrou som spokojný, nie som ale spokojný s našou koncovkou. Stále sa bavíme o tej efektivite. Druhý polčas už bol vyrovnanejší. Domáci skórovali, musím ale pochváliť mužstvo za reakciu, keď rýchlo odpovedalo gólom.  Ku koncu sa dostali domáci do tlaku. Našou nedôslednosťou sme im pomáhali k šanciam. Zápas sme mali vyriešiť v prvom polčase, čo nám nevyšlo. Teraz musíme brať aj bod,“ pokračuje ružomberský tréner. K našej otázke o piatej remíze z ôsmeho zápasu dodal. „Kto bol na tých zápasoch musí povedať, že šance si vytvárame. Aj tu sme boli v prvom polčase dominantní. Musíme to proste dostávať viac do brány a potom tie remízy nebudú. V tréningoch tomu musíme venovať asi viac pozornosti a chalani sa musia viac sústrediť na riešenie týchto situácii.“

Šance, aké sa musia premieňať

Michalovčania mali do sezóny dobrý štart. V prvom kole doma zdolali Banskú Bystricu a bodovali aj v druhom, keď v Poprade remizovali s Liptovským Mikulášom. Keď následne v treťom kole viedli na Tehelnom poli nad Slovanom v prvom polčase 2:0, boli dokonca v priebežnej tabuľke na prvom mieste. Následne ale duel nedotiahli do víťazného konca, prehrali aj v Trenčíne, doma s Trnavou a minulý piatok aj v Žiline. Na rozohnaní mraku nespokojnosti nad štadiónom nič nezmenilo ani víťazstvo nad Skalicou medzi týmito prehrami. Definitívne ho mohli Michalovčania rozohnať v stredu, no doplatili na to, na čo doplácajú od začiatku sezóny. Na koncovku! Šance, aké mali v závere Mendez, Jeřábek a Ranko sa totiž v takýchto zápasoch musia premieňať. „Nie sme spokojní s tým, ako zápas dopadol. Chceli sme tri body a mali sme k ním bližšie, ako hostia. V závere sme ich fyzicky pretlačili, čoho dôsledkom boli naše stopercentné šance. V prvom polčase sme mali ľahké straty lôpt.  V tom druhom sme ale tempo stupňovali a ako hovorím, mali sme bližšie k víťazstvu. Nie som spokojný s bodom, spokojný som ale s tím, ako mužstvo zareagovalo po prvom polčase. Fyzicky sme ich zlikvidovali. Mužstvo ukázalo, že je schopné reagovať na priebeh hry a dokáže hrať fyzicky. Ako hovorím, nie som spokojný s bodom, no v našom tíme som hlavne v druhom polčase videl veľa pozitív,“ znelo pozápasové hodnotenie trénera Michalovčanov Norberta Hrnčára. Ten sa vrátil aj k záverečnej šanci Michala Ranka, ktorý z hranice šestnástky prestrelil bránu. „Zakončoval stopér Mišo Ranko. Možno, keby to mal na nohe iný, ofenzívnejší hráč, naložil by s tým inak. Mal kopec času, mohol si to prebrať, zakončiť. Bola to čistá šanca na trojbodový gól. Teší ma, že sme si vytvárali šance, no neteší ma, že sme ich nepremenili. Chýba nám efektivita,“  pokračuje michalovský lodivod.

Nová posila zapadla výborne

Už druhý duel michalovský tréner využil služby novej posily Saineyho Njieho. Dvadsaťjedenročný gambijčan, ktorý prišiel na hosťovanie z Dunajskej Stredy, opäť ukázal, že môže byť časom pánom stredu poľa. Podobne ako v Žiline sa vyznačoval fyzickou hrou a neprehral skoro ani jeden súboj. „Rozbiehal sa pomalšie, no sami ste videli, že postupne bol dominantný. Každý jeden súboj vyhral a jeho prínos je naozaj veľký. Verím, že to udrží a že nám pomôže aj v ďalších dueloch,“ poznamenal Norbert Hrnčár k poslednej posile v kádri. Najvyššia Fortuna liga pokračuje v rýchlom slede aj naďalej. Michalovčania už v sobotu odohrajú ďalší ťažký duel, keď sa predstavia na ihrisku vlani tretej Dunajskej Stredy. Tá síce v stredu ukončila sériu dvoch prehier, po remíze 1:1 na Tehelnom poli ale čaká na výhru už tri zápasy. „Očakávam veľmi ťažký zápas. Potrebujeme dobre zregenerovať a nachystať sa naň. Verím, že odohráme dobrý zápas. Potrebujeme ukázať kvalitu a potrebujeme ukázať odvahu. Pôjdeme sa tam pobiť o body,“ dodal na záver michalovský tréner.