Orli sa rozlúčili víťazstvom

Basketbalisti Michaloviec odohrali v tomto roku posledný zápas, v ktorom privítali lídra tabuľky 1. ligy Východ Sláviu TU Košice. Po veľmi dobrom druhom polčase si s týmto súperom poradili, keď vyhrali o desať bodov 82:72.

1. BK Michalovce – Slávia TU Košice  82:72 (34:41)

1. BK : Šimko 20, Mitterpák 19, M. Rakovský 19, Mižák 16, Tebeľák 5, Maškulík 3, Jäger, Šanta, Vaníček

Orli nastúpili na zápas proti lídrovi bez zranených opôr Svitlicu a R. Rakovského. Začiatok mali výborný, keď sa v 4. minúte po koši Mižáka dostali do sedembodového vedenia 12:5. Potom sa však hostia chytili, zlepšili streľbu a hneď to bolo vidno aj na skóre. Až do konca polčasu si udržiavali mierny náskok, ktorý narástol do konca polčasu až na sedem bodov 34:41. V kabíne Michalovčanov bolo cez prestávku pravdepodobne rušno, pretože na druhý polčas nastúpili zverenci trénera Rakovského ako vymenení. Zlepšili obranu, prechod do útoku a takisto aj streľbu. Výsledok sa dostavil veľmi rýchlo. Prakticky za niekoľko minút vyrovnali bodové manko a do poslednej štvrtiny mužstvá odchádzali s remízou 56:56. Schyľovalo sa k záverečnej dráme, no tú nakoniec Michalovčania nepripustili. Umnou hrou si vypracovali náskok, ktorý udržali až do konca. Po záverečnom hvizde tak mohol byť tréner spokojný nielen s víťazstvom, ale aj s predvedenou hrou v druhom dejstve. Michalovčania si týmto víťazstvom udržali tretie miesto v tabuľke 1. ligy skupiny Východ.  V jarnej časti si tak zahrajú v nadstavbovej časti o postup do extraligy, kde postupujú štyri najlepšie družstvá z obidvoch prvoligových súťaží.

Uverejnené: 18.12.2010 22:10:00