Kategórie dorastencov a dorasteniek ovládla jedna hráčka

Počas víkendu sa v stolnotenisovej herni ŠKST Michalovce konali Majstrovstvá oblasti mládeže okresov Michalovce a Sobrance v spolupráci s Oblastným stolnotenisovým zväzom Michalovce. Majstrovstvá boli rozdelené do 4 vekových kategórii. V sobotu svoju kategóriu hrali najmladší žiaci a mladší žiaci a v nedeľu na nich nadviazali starší žiaci a dorastenci.

V kategórii najmladší žiaci sa predstavilo päť hráčov, z toho dve dievčatá. Majstrom oblasti v tejto kategórii sa stal Lukáš Dobias, na druhom mieste skončil Matúš Kocák a bronzovú medailu si odniesol Tomáš Dobias. Titul v kategórii najmladšie žiačky získala Zoe Babinčáková, keď vo finále porazila svoju sestru Miu Babinčákovú. V následnom mixe prvé miesto získala dvojica Zoe Babinčáková a Lukáš Dobias. V kategórii mladších žiakov sa predstavili štyria hráči a z prvého miesta sa tešil Dávid Bendžuch, pred Patrikom Mikulom a na treťom mieste skončili zhodne Lukáš Dobias a Filip Foľta. Vo štvorhre bol znova úspešný Dávid Bendžuch vo dvojici s Patrikom Mikulom, keď vo finále zdolali dvojicu Dobias, Foľta.

Nedeľný program majstrovstiev otvorila kategória starších žiakov, v ktorej sa prezentovalo deväť hráčov. Víťazstvo aj v tejto kategórii uchmatol Dávid Bendžuch znova pred Patrikom Mikulom, na treťom mieste skončili zhodne Filip Foľta a Maroš Hajduk. Vo štvorhre zvíťazila dvojica Bendžuch, Hajduk, keď vo finále zdolali bratskú dvojicu Patrika a Juraja Mikulových. Na treťom mieste skončili dvojice Coranič, Dobias a Foľta, Ihnát. Majstrovský víkend zakončila najpočetnejšia kategória dorastencov, kde sa prezentovalo jedenásť hráčov. Kategóriu dorastencov ovládla Emma Dudová, ktorá sa tešila aj z titulu v kategórii dorastenky. Vo finále dvojhry v päťsetovej dráme zdolala Dávida Moskaľa, na treťom mieste sa umiestnili Patrik Mikula a Levente Sukály. Vyrovnanosť tejto kategórie dokazuje fakt, že až štyri z piatich zápasov vyraďovacej časti sa skončili výsledkom 3:2. Vo štvorhre potvrdila dominanciu Emma Dudová, keď vo dvojici s Dávidom Moskaľom porazila vo finále dvojicu Levente Sukály, Zoltán Sakach, na treťom mieste skončili dvojice Maroš Hajduk, Dávid Bendžuch a bratia Patrik a Juraj Mikuloví.

Kategória najmladšie žiactvo (nar. 1.1.2011 a mladší)
Dvojhra – najmladší žiaci – prihlásení 3 hráči - hralo sa v jednej skupine systémom každý s každým.
Výsledky: L. Dobias – T. Dobias 3:0, M. Kocák – T. Dobias 3:0, L. Dobias – M. Kocák 3:0.
Celkové poradie: 1.miesto L. Dobias  4b., 2.miesto M. Kocák 3b., 3.miesto T. Dobias 2b.

Vyhodnotenie dvojhry – najmladší žiaci:
1.miesto – Lukáš Dobias    (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Matúš Kocák    (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Tomáš Dobias    (ŠKST Michalovce)

Dvojhra – najmladšie žiačky – prihlásené 2 hráčky
Finále: Mia Babinčáková – Zoe Babinčáková 0:3

Štvorhra mix – najmladšie žiactvo – prihlásené 2 dvojice
Finále: L. Dobias, Z. Babinčáková – M. Kocák, M. Babinčáková 3:0
Vyhodnotenie štvorhry mix  – najmladší žiaci:
1.miesto – Lukáš Dobias, Zoe Babinčáková (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Matúš Kocák, Mia Babinčáková (ŠKST Michalovce)

Kategória mladšie žiactvo (nar. 1.1.2009 a mladší)
Dvojhra – mladší žiaci – prihlásení 4 hráči - hralo sa v jednej skupine systémom každý s každým
Výsledky: D. Bendžuch – F. Foľta 3:0, P. Mikula – L. Dobias 3:0, P. Mikula – P. Foľta 3:0, D. Bendžuch – L. Dobias 3:0, F. Foľta – L. Dobias 3:2, D. Bendžuch – P. Mikula 3:2.
Poradie: 1.miesto D. Bendžuch 6b., 2.miesto P. Mikula 5b., 2 x 3.miesto F. Foľta a L. Dobias.

Vyhodnotenie dvojhry – mladší žiaci:
1.miesto – Dávid Bendžuch (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Patrik Mikula (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Filip Foľta (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Lukáš Dobias (ŠKST Michalovce)

Štvorhra – mladší žiaci – prihlásené 2 dvojice
Finále: D. Bendžuch, P. Mikula – L. Dobias, F. Foľta 3:0

Vyhodnotenie štvorhry – mladší žiaci:
1.miesto – Dávid Bendžuch, Patrik Mikula (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Lukáš Dobias, Filip Foľta (ŠKST Michalovce)

Kategória staršie žiactvo (nar. 1.1.2007 a mladší)
Dvojhra – starší žiaci – prihlásení 9 hráči – V 1.kole sa hralo sa v troch 3-členných skupinách systémom každý s každým a do 2.kola postúpili hráči umiestnení na 1-vom a 2-hom mieste, kde sa hralo K.O. systémom. O 3.miesto sa nehralo.
Výsledky 1.kola:
Skupina A: D. Bendžuch – L. Dobias 3:0, P. Mikula – L. Dobias 3:0, D. Bendžuch – P. Mikula 3:1.
Poradie: 1.miesto Dávid Bendžuch 4b., 2.miesto Patrik Mikula 3b., 3.miesto Lukáš Dobias 2b.

Skupina B: M. Hajduk – F. Foľta 3:0, L. Coranič – F. Foľta 0:3, M. Hajduk – L. Coranič 3:0.
Poradie: 1.miesto Maroš Hajduk 4b., 2.miesto Filip Foľta 3b., 3.miesto Lukáš Coranič 2b.

Skupina C: J. Mikula – R. Ihnát 3:1, F. Ujhélyi – R. Ihnát 3:2, J. Mikula – F. Ujhélyi  3:0.
Poradie: 1.miesto Juraj Mikula 4b., 2.miesto Filip Ujhélyi 3b., 3.miesto Rastislav Ihnát 2b.

Výsledky 2.kola:
Predkolo: F. Foľta – F. Ujhélyi 3:1, J. Mikula – P. Mikula 0:3.
Semifinále: D. Bendžuch - F. Foľta 3:0, P. Mikula – M. Hajduk 3:0.
Finále: D. Bendžuch - P. Mikula 3:1.
Vyhodnotenie dvojhry – starší žiaci:
3.miesto – Maroš Hajduk (ŠKST Michalovce)

Štvorhra – starší žiaci – prihlásené 4 dvojice, hralo sa K.O. systémom. O 3.miesto sa nehralo.
Semifinále: D. Bendžuch, M. Hajduk – L. Coranič, L. Dobias 3:0, F. Foľta, R. Ihnát - P. Mikula, J. Mikula 0:3.
Finále: D. Bendžuch, M. Hajduk – P. Mikula, J. Mikula 3:0

Vyhodnotenie štvorhry – starší žiaci:
1.miesto – Dávid Bendžuch, Maroš Hajduk (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Juraj Mikula, Patrik Mikula (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Filip Foľta, Rastislav Ihnát (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Lukáš Dobias, Lukáš Coranič (ŠKST Michalovce)

Staršie žiačky sa do turnaja neprihlásili.
Kategória dorast (nar. 1.1.2004 a mladší)
Dvojhra – dorastenci – prihlásení 11 hráči  z toho 1 dorastenka – V 1.kole sa hralo sa v jednej 3-člennej skupine a dvoch 4-členných  skupinách systémom každý s každým a do 2.kola postúpili hráči umiestnení na 1-vom a 2-hom mieste, kde sa hralo K.O. systémom. O 3.miesto sa nehralo.
Výsledky 1.kola
Skupina A: E. Dudová – F. Foľta 3:0, Z. Sakach – F. Foľta 3:0, E. Dudová – Z. Sakach 3:0.
Poradie: 1.miesto Emma Dudová 4b., 2.miesto Zoltán Sakach 3b., 3.miesto Filip Foľta 2b.

Skupina B: D. Moskaľ – J. Mikula 3:1, D. Bendžuch – A. Tóth 3:0, D. Bendžuch - J. Mikula 3:0, D. Moskaľ – A. Tóth 3:0, J. Mikula - A. Tóth 3:0, D. Moskaľ – D. Bendžuch 3:1.
Poradie: 1.miesto Dávid Moskaľ  6b., 2.miesto Dávid Bendžuch 5b., 3.miesto Juraj Mikula 4b., 4.miesto András Tóth 3b.

Skupina C: P. Mikula – M. Hajduk 3:1, L. Sukály – R. Ihnát 3:0, L. Sukály – M. Hajduk 3:0, P. Mikula – R. Ihnát 3:0, M. Hajduk – R. Ihnát 3:0, P. Mikula – L. Sukály 0:3.
Poradie: 1.miesto Levente Sukály 6b., 2.miesto Patrik Mikula 5b., 3.miesto Maroš Hajduk 4b., 4.miesto Rastislav Ihnát 3b.

Predkolo: D. Bendžuch – L. Sukály 2:3, Z. Sakach – P. Mikula 1:3.
Semifinále: E. Dudová - L. Sukály 3:2, P. Mikula – D. Moskaľ 2:3.
Finále: E. Dudová - D. Moskaľ 3:2.
Vyhodnotenie dvojhry – dorastenci:
1.miesto – Emma Dudová    (ŠKST Michalovce)
2.miesto – Dávid Moskaľ    (ŠKST Michalovce)
3.miesto – Levente Sukály (SO TJ Čičarovce)
3.miesto – Patrik Mikula (ŠKST Michalovce)

Dvojhra – dorastenky – prihlásená 1 hráčka Emma Dudová

Štvorhra – dorastenci – prihlásených 5 dvojíc, hralo sa K.O. systémom. O 3.miesto sa nehralo.
Predkolo: R. Ihnát, A. Tóth – L. Sukály, Z. Sakach 0:3.
Semifinále: E. Dudová, D. Moskaľ – M. Hajduk, D. Bendžuch 3:1, L. Sukály, Z. Sakach - P. Mikula, J. Mikula 3:0.
Finále: E. Dudová, D. Moskaľ – L. Sukály, Z. Sakach 3:1